$
בארץ

אלקטרה תרחיב את השפד"ן בעלות של כ-605 מיליון שקל

הפרויקט ייבנה באמצעות החברות-בנות אלקטרה תשתיות ואלקטרה אלקו התק"ש יחל ברבעון הנוכחי. הרווח הצפוי עומד על כ-5% מעלות הפרויקט

צלי גרינברג 15:1622.01.19

קבוצת אלקטרה, בניהולו של איתמר דויטשר, תרחיב את מתקן הטיפול הביולוגי בשפד"ן (שפכי גוש דן) בעלות של כ-605 מיליון שקל. הפרויקט ייבנה באמצעות החברות-בנות 'אלקטרה תשתיות' ו'אלקטרה אלקו התק"ש' וצפוי להתחיל ברבעון הראשון של 2019, לתקופת ביצוע של פחות מ-3.5 שנים.

 

גורמים בתחום התשתיות מסרו ל"כלכליסט", כי הרווח הצפוי עומד על כ-5% מעלות הפרויקט. בהתאם להנחה זו אלקטרה תצהיר על רווח מהרחבת השפד"ן בגובה של כ-30.25 מיליון שקל. מזמין העבודה והמשלם הוא השפד"ן.

 

החברה כבר הקימה מכוני טיהור שפכים בעבר ובהם מט"ש (מכון טיהור שפכים) דימונה, מט"ש ירוחם ומט"ש אילות, שעלות הקמתם עמדה על כ-30 מיליון שקל, ומט"ש ניר עציון, הפרויקט האחרון של החברה בתחום, שעלות הקמתו עמדה על כ-200 מיליון שקל.

 

השפד"ן השפד"ן צילום: ישראל הדרי

 

מכון שפכי גוש דן (שפד"ן) הוא מכון טיהור שפכים בינ-אזורי, לאיסוף, טיפול והשבת שפכים עירוניים בשטח עירוני צפוף הכולל אזורי תעשייה. מערכת ההולכה הראשית של המפעל להעברת השפכים הגולמיים מתחילה בתחנת השאיבה רדינג בצפון תל-אביב, ממשיכה לאורך חופי ת"א עד לתחנת השאיבה שבכניסה ליפו, ומשם ממשיכה דרך בת-ים עד למכון הממוקם באתר שורק.

 

הרחבת קיבולת השפכים של השפד"ן הוא פרויקט הנדסי שמטרתו להכשיר את יכולותיו לעלייה הצפויה באוכלוסיה (המוערך בכ-1% בשנה), ולכן הקיבולת היומית צפויה לגדול במסגרת הפרויקט מ-400 אלף מ"ק יומי ל-480 אלף מ"ק יומי.

 

העבודות משתרעות על שטח של 200 דונם ואמורות לאפשר את העלייה בכמות האוכלוסייה והמבנים של גוש דן ב-20 השנים הבאות. הפרויקט כולל: עשרים וארבעה אגני אוורור דרוכים, שניים עשר אגני שיקוע בקוטר 42 מ', שתי מנהרות שירות באורך 165 מטר וכן, מבני שירות ומנהלה נוספים.

 

לדברי איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה, כפי שנכתב בהודעת החברה: "האסטרטגיה העסקית של אלקטרה היא שמאפשרת לנו להמשיך להתמודד עם אתגרים הנדסיים במשק הישראלי והגלובאלי".

 

אלקטרה אלקו התק״ש (לשעבר "אלקו התקנות ושירותים"), חברה-בת של קבוצת אלקטרה בע"מ, מבצעת עבודות אלקטרו מכאניות מורכבות בתחומי האנרגיה והתשתיות. אלקטרה תשתיות מתמחה בפרויקטי תשתיות ובינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x