$
בארץ

כחלון ייפגש בדאבוס עם נציגי אמזון: "היא רוצה להיכנס לישראל"

שר האוצר, שמשתתף בפורום הכלכלי העולמי, נפגש גם עם נציגי גוגל. לדבריו, "הן רוצות מישהו בדרגה של שר אוצר. יש פה עסקאות במיליארדי דולרים שמצריכות דחיפה"

עמרי מילמן 18:1322.01.19

שר האוצר משה כחלון ששוהה בכנס דאבוס, ייפגש עם נציגים של אמזון. כך אמר הבוקר (ג') כחלון בראיון לגל"צ.

 

 

 

לדבריו הפגישה עם אמזון היא על רקע הרצון של החברה להיכנס לישראל. בראיון אמר כי "יש לי פגישה עם אמזון שרוצה להיכנס לישראל, להביא את קדמת הטכנולוגיה לישראל, ועם גוגל. הן רוצות מישהו בדרגה של שר אוצר, והגעתי". עוד אמר כי "נסעתי ל-24 שעות כי יש לי פה פגישות מאד חשובות כדי לקדם אינטרסים, גם של חברות ישראליות. יש פה עסקאות במיליארדי דולרים שמצריכות דחיפה".

 

דאבוס 2019 דאבוס 2019 צילום: גטי אימג'ס

 

בפגישה שקיים כחלון עם סמנכ"ל הכספים של חברת אלפאבית, רות פורת, וסמנכ"ל מדיניות ציבורית של גוגל, קארן באטיה, דנו הצדדים בפעילות החברה בישראל. בכירי גוגל הביעו את שביעות רצונם ממרכזי הפיתוח בישראל והעלו את נושאי הכשרת כוח אדם מיומן והרחבת מעגלי הנהנים מסקטור ההייטק הישראלי. היבט נוסף שנידון בפגישה הוא המשך והרחבת שיתופי הפעולה בקידום התעשיות המסורתיות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות מבוססת דאטה.

 

חברה בינלאומית שנכנסת לארץ נהנת מהטבות מס הקבועות כבר בחוק לעידוד השקעות הון. לפיהן היא תשלם מס של בין 5% בפריפריה ל-8% במרכז אם היא מוגדרת כאסטרטגית ומשקיעה בהקפים נרחבים בישראל (כמו אינטל). או שיעורי מס של 7.5% בפריפריה ו-16% במרכז אם אינה חותמת על הסכמי השקעה משמעותיים עם הממשלה, זאת לעומת שיעור מס חברות של 23%.

 

מעבר לזה מענקים לחברות, ניתנים במסגרת משא ומתן עם הממשלה עד לשיעור של 20% מגובה ההשקעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x