$
בארץ

עובדי סלקום: לא נהסס להשבית את החברה; המנכ"ל: הבכירים יקצצו בשכרם

מאות מעובדי חברת הסלולר נטשו את עמדותיהם והתכנסו במטה החברה בנתניה. דורשים מהמנכ"ל ניר שטרן לחזור בו מהאיום לפטר 250 עובדים, אם תוספות השכר לא יבוטלו. שטרן במכתב לעובדים: "עם יד על הלב, האם לא עדיף לוותר השנה על נופש בחו"ל בעלות של 4 מיליון שקל כדי להימנע מפיטורי עובדים?"

מאיר אורבך 17:3722.01.19

הפצצה שהטיל מנכ"ל סלקום ניר שטרן אתמול, כאשר איים בפיטורי 250 מעובדי החברה אם עובדי החברה לא יוותרו על תוספות השכר, ממשיכה לזעזע את חברת התקשורת הישראלית. הבוקר (ג') נטשו מאות מעובדי סלקום את משרדיהם לאסיפת חירום במטה החברה בנתניה. במקביל מסר שטרן לעובדים כי בכירי החברה מוכנים לקצץ משמעותית בשכרם ב-2019.

 

 

 

יו"ר הוועד מיה יניב אמרה באסיפה, כי "מי שחושב שהוא יכול לחתום על הסכם ואז להתנער ממנו בהינף יד אחרי כמה חודשים בלבד טועה ומטעה. בשבועות האחרונים פעלתי לילות כימים כדי לגבש חלופות אשר ישפרו בוודאות את מאזנה הפיננסי של סלקום - אך כולן נדחו על ידי המנכ"ל".

 

עוד אמרה יניב: "אם הנהלת סלקום רוצה מלחמה, אני יכולה להבטיח לה כי היא תמצא מולה אלפי עובדים נחושים אשר לא יהססו להשבית את החברה, על כלל שירותיה, עד שמנכ"ל סלקום יחזור בו מהצעד השפל בו הוא נקט אתמול".

 

אסיפת עובדי סלקום במטה החברה בנתניה אסיפת עובדי סלקום במטה החברה בנתניה

 

 

במכתב שהוציא אמש שטרן לעובדי החברה נכתב כי ניסיונות ההנהלה להגיע להבנות עם הוועד נכשלו. לפי המכתב, בחודשיים האחרונים ניסו ההנהלה והוועד להגיע להבנות בנוגע לקיצוצים בארגון שלא כוללים פיטורי עובדים. 

 

"אפשר להימנע מפיטורים - עם קיצוץ בתקציבי הרווחה"

 

בתגובה לאסיפת הוועד הפיץ היום שטרן מכתב נוסף לעובדים. "אני מבקש לפנות אליכם באופן ישיר", כתב שטרן. "זו אכן תקופה קשה. במהלך החודשיים האחרונים הצענו, במסגרת הדיונים מול ועד העובדים, עשרות חלופות לביצוע צמצום בהוצאות כדי להימנע מפיטורי עובדים. לצערי, לא הגענו להסכמות.

 

"בואו נדבר רגע על הוצאות הרווחה: מדובר במיליונים שניתן לחסוך. עם יד על הלב, האם לא עדיף לוותר השנה על נופש בחו"ל בעלות של 4 מיליון ש"ח כדי להימנע מפיטורי עובדים? עם יד על הלב, האם לא עדיף לארגן מסיבת פורים צנועה באולם הרב תכליתי ולא כזו שמתוכננת בעלות של 2 מיליון ש"ח כדי להימנע מפיטורי עובדים?".

 

בהמשך עבר שטרן לנושא השכר: "אנחנו מבקשים להקפיא את תוספת השכר של 3% לעובדי החברה. לא מדובר בהפחתת שכר. האם לא ראוי לעשות זאת על מנת להימנע מפיטורי עובדים? וכפי שכבר אמרתי לכם, אני והנהלת החברה לקחנו על עצמנו להוריד את השכר שלנו באופן משמעותי ב-2019. בדו"חות הכספיים שיפורסמו בחודש מרץ, תוכלו לראות שכבר בשנת 2018 שכרי האישי ירד ב-50% בהשוואה לשנה הקודמת, וגם ב-2019 הוא יקוצץ משמעותית.

 

"חשוב שנאפשר את הבעת הדעות בצורה פתוחה ותרבותית ונזכור כי כולנו שותפים לאותה מטרה. אני מתחייב כי אמשיך את הדיאלוג עם ועד העובדים במטרה להגיע לפתרון שיביא לחסכון כספי וימנע פיטורי עובדים. אפשר להימנע מפיטורים: פחות תקציבי רווחה וויתור על תוספות השכר ימנעו את הפיטורים. אני אמשיך לעשות הכל על מנת לנווט את החברה בימים מורכבים אלו, ולדאוג למקום הפרנסה של כולנו ולמיליוני הלקוחות החשובים שלנו".

 

יניב כתבה לשטרן בתגובה כי "הנסיונות הכושלים שלך לעשות הפרד ומשול לא עושים רושם על אף אחד, העובדים והועד אחד הם והנסיונות לפזר ערפל וחלקי דברים לאויר פשוט לא לעניין ואני מודיעה לך חגיגית זה לא יעבוד. להצביע על מסיבת פורים או על נופש החברה כחלופה לפיטורים, הזויה ואינה (לצערי הרב, אגב) עולה בקנה אחד עם המציאות ולא תקדם אותנו לאף מקום . אני אציין עכשיו בכתוב ובריש גליי , כל הרווחה שבעולם לא שווה בעיניי דמעות של אדם אחד. אנא התעשת וחזור לשולחן המו"מ. עצוב, אבל גם הפעם אתה תבין (מקווה שלא בדרך הקשה) שאנחנו הכי, אבל הכי חזקים ביחד".

 

בנוגע לקיצוץ השכר כתבה יניב: "חבל שלא סיפרת לעובדים שבמקום קיצוץ בשכרך (נכון לאתמול), שכרך עלה ב-55% בשנתיים האחרונות ושכרם של שיאני השכר בחברה עלה גם הוא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x