שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

קומבינת העלמת המס של דוכן הפלאפל במאה שערים

ב-9 מתוך 27 ביקורות שביצעו בשבוע שעבר אנשי מס הכנסה בשכונה הירושלמית, נמצאו ליקויים; כך, לצד הפלאפל נמכרו בדוכן גם ספרי קודש שההכנסות מהן לא תועדו - בעל העסק הסביר כי הוא תורם את הכסף לאברכים

עמרי מילמן 15:2121.01.19

בשליש מתוך 27 ביקורות שביצעו בשבוע שעבר אנשי מס הכנסה בשכונת מאה שערים בירושלים, נמצאו ליקויים. כך עולה מממצאים שפרסמה היום (ב') רשות המסים. עוד נמסר, כי ב-12% מתוך 82 עסקים סה"כ בהם התקיימה ביקורת בעיר, נמצאו ליקויים.

 

 

 

שכונת מאה שערים בירושלים שכונת מאה שערים בירושלים צילום: עמית שאבי

 

 

ביקורת שנערכה במזנון לממכר פלאפל בשכונת מאה שערים העלתה כי לצד הפלאפל נמכרים במקום גם ספרי קודש, שההכנסות מהם אינן מתועדות כלל. בעל הדוכן הסביר כי הוא תורם את הכסף לאברכים (מה שאינו פוטר אותו מדיווח על ההכנסות ותשלום מס עליהן); בחנות לפירות וירקות נמצאו הפקדות והעברות בנקאיות בהיקף של 30 אלף שקל שאינן מתועדות בספרים. הירקן טען שמדובר בכסף שקיבל מאחיו; במאפייה במאה שערים בשכונה התגלה כי לא נרשמה רכישה שנעשתה על ידי מפקח של רשות המסים מספר ימים קודם לכן, וכן נמצאו בקופה 2,200 שקל שלא נרשמו בספרים.

 

עוד נמסר בהודעת רשות המסים כי "ביקורת במסעדה בעיר, המספקת מזון גם ללקוחות מוסדיים, העלתה כי בעל המסעדה לא דיווח על הכנסות בסך 118 אלף שקל. בעל המסעדה החליט להטיל את האחריות על הלקוחות ש'דיווחו לרשות המסים'".

 

ברשות המסים ציינו כי הביקורות בעיר נערכו בסיוע משרד פקיד שומה חקירות ירושלים ובליווי שוטרי תחנת לב הבירה בעיר. במספר מקרים תושבי שכונת מאה שערים ליוו את הביקורות בהתגודדויות, בצעקות ובהשלכת חפצים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x