$
בארץ

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: תבוטל שנת ההשלמה לרואי החשבון

מועצת רואי החשבון בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, החליטה על ביטול של פטורים מבחינות הסמכה לרואי חשבון על בסיס שנת ההשלמה. ההחלטה רלוונטית לסטודנטים שיחלו את לימודיהם ב-2020

עמרי מילמן 18:3616.01.19

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מועצת רואי החשבון בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, החליטה הערב על ביטול של פטורים מבחינות הסמכה לרואי חשבון על בסיס שנת ההשלמה, שמשמעותו היא ביטול שנת ההשלמה.

 

ההחלטה התקבלה בסיום תהליך היוועצות עם ראשי החוגים לחשבונאות במוסדות להשכלה גבוהה ובשיתוף המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). במקביל מבקשים כעת במועצה לנצל את השינוי החדש כדי לשפר את תוכניות הלימודים בחשבונאות מצד אחד ולעדכן את נושאי בחינות הרישוי מצד שני. עוד החליטה המועצה על הקמת צוות שיגבש המלצות לשינוי תוכניות הלימוד כך שאלו יכללו, ללא צורך בשנת השלמה את כל החומר הדרוש.

מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור צילום: אוראל כהן

 

 

כך שאם עד היום תלמיד לחשבונאות נדרש ללמוד 3 שנים (שזיכו אותו בפטור מ-9 מבחני הסכמה) ולאחר מכן לעשות שנת השלמה בעלות גבוהה יותר העומדת בממוצע על 25 אלף שקל שכן היא אינה אקדמית (שמזכה בפטור מ-3 בחינות), ובסוף התואר להיבחן על שני מבחני הסמכה - סטודנטים שיתחילו את לימודיהם באוקטובר 2020, יקבלו פטור מתום הלימודים, שככל הנראה יתארכו ל-3.5 שנים, מ-12 בחינות, ולאחר מכן ייבחנו בשתיים הנותרות (חשבונאות פיננסית וביקורת).המועצה ציינה כי סוגיית משך התמחות שעומדת היום על שנתיים והאפשרות לשלבה במהלך תקופת הלימודים תידון בנפרד.

 

בישיבת המועצה שהתקיימה היום אמרה פלמור: "שיתוף המל"ג בתהליך ורתימת ראשי החוגים מאפשרים לנו לקבל היום החלטה חשובה לטובת עתיד המקצוע, איכותו והאטרקטיביות שלו, ולטובת הסטודנטים לחשבונאות בישראל. יצאנו לדרך בעקבות מסקנות תהליך טיוב רגולציה שביצע משרד המשפטים, ויחד עם המל"ג אנחנו מביאים היום לשינוי בתוכניות הלימודים ולביטול שנת ההשלמה, שמטילה עלויות גבוהות על הסטודנטים ומאריכה יתר על המידה את מסלול ההסמכה של רואי החשבון בישראל. הצעת ההחלטה הזו הכרחית ומתקבלת בשעת רצון, אך מאפשרת זמן היערכות והתארגנות לסטודנטים ולמוסדות להשכלה גבוהה, כדי לוודא שהמהלך נעשה באופן זהיר, מדויק ומקצועי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x