$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

השותפות במיטרלי בין איתן סטיבה לחיים טייב מתפרקת, 6 שנים אחרי שהוקמה

סטיבה, שותף-מייסד בקרן האימפקט Vital ומבעלי קבוצת מיטרלי, החליט למקד את עסקיו בתחום השקעות מטביעות חותם. לאחרונה השקיע סטיבה בקרן האימפקט Bridges Israel שהוקמה על ידי סר רונלד כהן, והצטרף לדירקטוריון הייעוץ של הקרן

גולן חזני 17:2710.01.19

איתן סטיבה, שותף-מייסד בקרן האימפקט ויטל ( Vital ) ומבעלי קבוצת מיטרלי, החליט למקד את עסקיו בתחום ה-Impact investment – השקעות מטביעות חותם, ולסיים את השותפות במיטרלי עם חיים טייב ואחרים, שנמשכה מאז 2012. טייב מוכר כמייסד את הקונגרס היהודי הדמוקרטי.

 

סטיבה הקים עם טייב את מיטרלי לפני 6 שנים אחרי שנפרד משני שותפיו בקבוצת LR – רועי בן ימי ועמי לוסטיג, שלישייה שהיתה מוכרת בכינוי "הטייסים". קבוצת מיטרלי פועלת בתחום התשתיות במדינות שונות, בעיקר באנגולה. הקבוצה בנתה בשנים האחרונות פרויקטי חקלאות, טיפול במים, פרויקטי אנרגיה ועוד בהיקף של מאות מיליוני דולרים. למיטרלי כ-3,000 עובדים ברחבי העולם. היקף ההכנסות השנתי של מיטרלי מוערך במאות מיליוני דולרים.

 

 

איתן סטיבה איתן סטיבה צילום: דן כהן

 

סטיבה, טייס קרב במילואים שפרש מטיסה מבצעית לפני כמה שנים ומאז הדריך בבית הספר לטיסה של חיל האוויר עד לפני ימים אחדים, ייסד את ויטאל, קרן השקעות מטביעות חותם, המשנות מציאות לטובה ומניבות תשואה למשקיעים.

 

סטיבה הוא מהמשקיעים הבולטים בעולם בתחום השקעות מטביעות חותם, וקרן Vital השקיעה עד היום כ- 350 מיליון דולר. בין ההשקעות הבולטות של הקרן: פרויקטים חקלאיים באפריקה וכן פרויקטי מים דוגמת Water Health International – חברה לטיהור מי שתייה בהודו שבה שותפים קוקה קולה העולמית, הבנק העולמי ועוד. החברה מספקת מי שתייה לכ- 7 מיליון איש בהודו ובאפריקה. סטיבה החל את דרכו העסקית ב LR בתחומי התעופה ומערכות להגנת חופים.

 

לאחרונה השקיע סטיבה בקרן האימפקט Bridges Israel שהוקמה על ידי סר רונלד כהן, לשעבר ממייסדי קרן אייפקס פרטנרס, והצטרף לדירקטוריון הייעוץ של הקרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x