שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות: בר רפאלי והוריה יועמדו לדין בכפוף לשימוע על העלמת הכנסות של עשרות מיליונים

לפי הודעת הפרקליטות, נשקלת העמדתם לדין של הדוגמנית, של אמה ציפי בעבירות של הלבנת הון וגם אביה רפי מעורב בפרשה. רפאלי דיווחה שאינה תושבת ישראל והעלימה הכנסות של כ-30 מיליון שקל. כמו כן, חשודות בר וציפי בביצוע עסקאות חליפין שהניבו הכנסות של מיליונים

עמרי מילמן 11:3603.01.19

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לבר רפאלי ולהוריה ציפי ורפי רפאלי, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע, בעבירות מס. הבת והאם חשודות בעבירת הלבנת הון.

בר רפאלי דיווחה שאינה תושבת ישראל והעלימה הכנסות של כ-30 מיליון שקל.

 

 

 

לפי כתב החשדות, בשנים 2007-2006 הגישה בר רפאלי דוחות לפקיד השומה, בהם דיווחה שאינה תושבת ישראל, ולא כללה בהם הכנסות שהפיקה מעבודותיה בחו"ל. בשנת 2009, נחתם הסכם פשרה בו סוכם כי רפאלי תשלם מס בישראל על כל הכנסותיה בארץ ובעולם, שהופקו בשנים 2005-2007. במסגרת זו הסתירו בר וציפי רפאלי מפקיד השומה הכנסות בסך כ- 6 מיליון שקל.

 

 

בר רפאלי בר רפאלי צילום: אייל נבו

 

מכתב החשדות עולה כי רפאלי הקימה חברות בחו"ל, פתחה חשבונות ברחבי העולם והכנסותיה הוזרמו אליהם. בדוחות המס ובהצהרת הון שהגישו החשודים, הצהירו כי אין לבר רפאלי הכנסה בישראל וכי היא תושבת חוץ.

 

 

ציפי רפאלי ציפי רפאלי צילום: דנה קופל

 

בדיונים שעשתה רשות המסים עם רפאלי על הכנסותיה מהשנים 2012-2009 מסרו רפאלי ובני משפחתה לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו ממנו מידע רלוונטי, במטרה להסתיר את זיקותיה של בר רפאלי לישראל בין היתר דרך הסתרת רישום הדירה בה התגוררה על שמה. במקביל כך עולה כעת מהפרקליטות הציגה בר רפאלי בפני רשויות המס בארצות הברית מצגים לפיהם היא איננה תושבת ארה"ב וכי היא מתגוררת בישראל.

 

ההכנסות לגביהן בוצעו פעולות ההסתרה עמדו על מיליוני שקלים לכל שנה בין 2012-2009, ובסך הכל למעלה מ-23 מיליון שקל.

 

עוד על פי כתב החשדות, ציפי רפאלי חשודה בהשמטת הכנסות בסך כ-3 מיליון שקל מעמלות שקיבלה כתוצאה מפעילותה כסוכנת של בר רפאלי, באמצעות הפקדת העמלות בחשבונות בנק בחו"ל על שם בר רפאלי או חברות בשליטתה.

 

הפרקליטות מציינת כי רשות המסים הוציאה צו לקבלת דפי הבנק בחו"ל, לבר ולציפי רפאלי. הדפים נמסרו רק כשנתיים לאחר הוצאת הצו, ולאחר הליך משפטי שניהלה הרשות.

 

בר וציפי רפאלי חשודות גם בביצוע עסקאות חליפין שהניבו הכנסות בגובה מיליוני שקל, מבלי שדווחו לרשויות כנדרש בחוק, בניהן מימון שכר דירה ורכש דירה, וכן שימוש ברכבי יוקרה, בתמורה לפרסום ויחסי ציבור שזכו לכינוי "הנחת סלב". בנוסף, לציפי ורפי רפאלי מיוחסות עבירות הלבנת הון שכן הצהירו שהם הנהנים בחשבונות אשר בפועל בר רפאלי הייתה הנהנית בהם.

 

כעת צפוי להתקיים הליך שימוע בו ישמיעו רפאלי ומשפחתה את תגובתם לטענות

 

רפאלי מיוצגת על ידי עורכי הדין משה מזרחי, רותי ליטבק, מוטי לזר, אודי ברזילי, עופר רחמני ואלדד נוח.

 

עו״ד ליטבק מסרה: "בר רפאלי לא עברה כל עבירה. אנו משוכנעים כי לאחר שמיעת טענותינו בשימוע, תתקבל ההחלטה שאין מקום להליך פלילי במקרה זה. המחלוקת האזרחית עם רשות המיסים מתנהלת בבית המשפט מזה כשלוש שנים וקרובה לסיומה. לא היה מקום, ודאי לא בעיתוי זה, לפעול להגשת כתב אישום בגין אותה המחלוקת".

 

מהעו"ד רותי ליטבק ומוטי לזר המייצגים את בר רפאלי נמסר: "רפאלי לא עברה כל עבירה. אנו משוכנעים כי לאחר שמיעת טענותינו בשימוע, תתקבל ההחלטה שאין מקום להליך פלילי במקרה זה. מחלוקת האזרחית עם רשות המיסים מתנהלת בבית המשפט מזה כשלוש שנים וקרובה לסיומה. לא היה מקום, ודאי לא בעיתוי זה, לפעול להגשת כתב אישום בגין אותה המחלוקת".

 

מעוה"ד משה מזרחי ואלדד המייצגים גם את רפאלי נמסר: "מקריאה ראשונית נראה כי מרבית הסוגיות עלו ונבחנו בהליך האזרחי שהתקיים בבית המשפט המחוזי וממתינות להכרעה שיפוטית. בדיוק לגבי אותן נקודות, זימן השופט דיון שמטרתו משא ומתן לפשרה כי לשיטת השופט מדובר בתיק שאיננו "שחור או לבן. חשוב להדגיש שלא מדובר על "העלמת הכנסות שהוסתרו". כל ההכנסות וכל המספרים היו בפני פקיד השומה. השאלה הייתה רק לגבי סיווג ההכנסות כפטורות או כחייבות.

3. יש להדגיש כי בשנת 2009 נחתם הסכם "ניתוק תושבות" שקבע שהחל משנת 2007 בר היא תושבת חוץ. כל זה נעשה לאחר בדיקות מעמיקות במס הכנסה שנמשכו שנתיים. ברור שמי שמחזיק אישור כזה ממס הכנסה, אין לו שום סיבה לנסות ולרמות את המערכת, מה שהיא לא עשתה בפועל כמובן. אנחנו נלמד את הדברים לעומק ונביא את הטענות בפני פרקליטות המחוז. אני כולי תקווה שבסופו של יום יקבלו את עמדתנו שמדובר בשאלה אזרחית בלבד, כמו מאות רבות של תיקים אחרים שנידונים מידי יום ברחבי הארץ בפני פקידי שומה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x