$
בארץ

בחירות 2019

לאחר פירוק השותפות עם לבני: שלי יחימוביץ' מונתה ליו"ר האופוזיציה

יחימוביץ' תחליף בתפקיד את ציפי לבני - זאת לאחר שנענתה לבקשתו של יו"ר העבודה אבי גבאי שהודיע הבוקר את פירוק המחנה הציוני; "אני מתחייבת לייצג את האופוזיציה כולה בכבוד כשמטרה אחת לנגד עינינו, להחליף את השלטון"

צבי זרחיה 20:1301.01.19
יו"ר העבודה, אבי גבאי, מינה הערב (ג') את ח"כ שלי יחימוביץ' לתפקיד יו"ר האופוזיציה. היא תחליף בתפקיד את ראשת סיעת התנועה, ציפי לבני - זאת לאחר שגבאי פירק היום את השותפות המרכיבה את המחנה הציוני - בין מפלגת העבודה והתנועה. השם "המחנה הציוני" נמחק היום לנוכח פירוק השותפות. 

 

 

ח"כ איציק שמולי נבחר לתפקיד יו"ר סיעת העבודה ומרכז האופוזיציה. שמולי מחליף את ח"כ יואל חסון שעזב יחד עם לבני וחברי התנועה.

 

יחימוביץ' מסרה בתגובה כי "יו"ר המפלגה ביקש ממני למלא את כהונת ראש האופוזיציה ונעניתי לבקשתו. אין צורך לומר שעיקר העשייה של יו"ר אופוזיציה היא בעת כהונתה של הכנסת ולא לאחר פיזורה, אך עם זאת אני מתחייבת לייצג את האופוזיציה כולה בכבוד כשמטרה אחת לנגד עינינו, להחליף את השלטון בממשלה החותרת לשלום, נאבקת בפערים החברתיים ובעיקר מכבדת את הדמוקרטיה ואת שלטון החוק".

 

שלי יחימוביץ' שלי יחימוביץ' צילום: אוראל כהן

 

שכר יו"ר האופוזיציה הוא כשכרו של שר ועומד על כ-47 אלף שקל ברוטו בחודש. שכרו של ח"כ מן המניין עומד על 42.5 אלף שקל בחודש. יו"ר האופוזיציה זכאי להשתמש ברכב משוריין אבל בעבר יחימוביץ', בעת שהיתה יו"ר אופוזיציה, סירבה לכך ונהגה במכונית מאזדה רגילה. יו"ר אופוזיציה מוזמן לטקסים רשמיים וממלכתיים בכנסת ומחוצה לה ונושא נאום אחרי ראש הממשלה. בעבודה רצו למנות את יחימוביץ' לתפקיד לפני חמישה חודשים לאחר התפטרותו של יצחק הרצוג אך גבאי מינה אז את לבני.

 

 

גבאי אמר כי  "אני גאה בשלי, ח"כית מצוינת שמובילה מאבקים נחושים בכנסת ומחוצה לה. שלי היא דוגמה לשליחת ציבור המחויבת לשינוי. היא מילאה בעבר בנחישות ועל הצד הטוב ביותר את תפקיד יו"ר האופוזיציה. אנחנו ערוכים לבחירות ולניצחון".

 

שמולי אמר על היבחרו ליו"ר סיעת העובדה ומרכז האופוזיציה כי "בסופו של יום מטלטל נבחרתי למלא את התפקידים לקראת האתגרים הגדולים שעל הפרק. יש לנו ח"כים מעולים בסיעת העבודה ואעשה את הכל כדי לגבש נבחרת שמסתערת יחד לקראת הבחירות. אני מודה מכל לבי לגבאי על הבעת האמון ומאחל גם בהצלחה ליחימוביץ' עם היבחרה. ככל שיידרשו צעדים פרלמנטריים בתקופת הפגרה אעשה זאת בתיאום ובשיתוף פעולה עם שאר יושבי ראש סיעות האופוזיציה".

 

 

גבאי ולבני, הבוקר גבאי ולבני, הבוקר צילום: אוהד צויגנברג

 

חילופי האשמות הדדיים

יו"ר המחנה הציוני גבאי הודיע הבוקר על פירוק המחנה הציוני ופרידה של מפלגת העבודה ממפלגת התנועה בראשותה של ציפי לבני. גבאי אמר כי "קיוויתי והאמנתי שהשינוי והשותפות החדשה יובילו לצמיחה שלנו, לחיבור של ממש, לפירגון הדדי. אבל הציבור חכם הוא רואה שזה לא מצב הדברים והתרחק. אני עדיין מאמין בשותפות, בחיבורים, בלאחד מחנה גדול ומחוייב לשינוי, אבל חיבורים מוצלחים מצריכים חברות, עמידה בסיכומים ונאמנות לדרך. זה לא קורה בשותפות הזאת ולכן אני שוב בוחר בציבור". אחרי הדברים לבני קמה ועזבה את החדר.

 

לבני מסרה בהמשך בתגובה לדברי גבאי כי "לא היתה בינינו שותפות אמיתית; מה ששמעתי מגבאי זה 'אני ואני ואני'". לדבריה, "לו גבאי היה מרים טלפון ואומר, 'בואי ניפרד', היה מוקל לי. היינו יכולים ללחוץ ידיים ולצאת במשותף ולומר, 'ניסינו ללכת ביחד וזה לא הביא את התוצאה הרצויה'. הציבור בישראל היה שמח לראות את המנהיגים שלו נוהגים כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x