שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות 2019
באנר ערוץ בחירות 2019

גלנט מצטרף לליכוד: מתפטר מתפקיד שר השיכון ומהכנסת - ימונה לשר הקליטה

בין גלנט לבין יו"ר מפלגתו "כולנו", שר האוצר משה כחלון, שררו יחסים מתוחים; הוא יישאר חבר בקבינט המדיני ביטחוני; יחליף אותו בכנסת אשר פנטאון

צבי זרחיה 08:3201.01.19

שר השיכון יואב גלנט ("כולנו") יתפטר מתפקידו וגם מהכנסת. הוא צפוי להתמנות לשר הקליטה. גלנט יישאר חבר בקבינט המדיני ביטחוני -  כך סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר, יו"ר כולנו, משה כחלון. האחרון יהיה זה שיחזיק בתיק השיכון. גלנט, שיחסיו עם כחלון היו מתוחים, מתכוון להתמודד בפריימריז בליכוד לכנסת הבאה. את גלנט יחליף בכנסת אשר פנטהון.

 

 

 

עוד פרישות שצפויות מכולנו: סגן השר במשרד ראש הממשלה, מייקל אורן, ויו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף שהודיע זה מכבר על פרישתו מהכנסת. ככל הנראה גם ח"כ רחל עזריה לא תהיה ברשימת כולנו לכנסת ה-21.

 

 

גלנט וכחלון. כבר לא גלנט וכחלון. כבר לא צילום: עומר מסינגר

 

כחלון וגלנט פירסמו הערב הודעה משותפת בעקבות פגישתם בלשכת שר האוצר בתל אביב. יצוין כי היחסים בין השניים היו מתוחים בתקופה האחרונה על רקע כוונתו של גלנט להתמודד בליכוד. גלנט אומנם הגיע לישיבות סיעת כולנו בכנסת אבל "כבר היה עם רגל אחת בחוץ" כפי שטען גורם פוליטי. בין הצדדים שרר חוסר אמון בולט, בין היתר בעקבות חיכוכים סביב סוגיית הדיור הציבורי.

 

כחלון: אמר כי "המהפכות החברתיות שהובלנו בארבע השנים האחרונות מהוות נדבך מרכזי בחוסן הלאומי ותורמים תרומה מכרעת לביטחון הכלכלי, התעסוקתי והחברתי של אזרחי מדינת ישראל. המרכזית שבהן היא 'מחיר למשתכן' שבמסגרתה 130 אלף זוגות צעירים יוכלו לרכוש דירה במחיר הוגן ולהקים בית בישראל. אני מודה לשר גלנט על העבודה המשותפת ומאחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

 

גלנט אמר כי "בשנים האחרונות זכיתי לשרת את הציבור בישראל כשר וכחבר קבינט, בהמשך ל-35 שנות שירותי בצה"ל. אני רואה עצמי ממשיך ותורם למדינת ישראל בעיקר בתחום בו עסקתי כל חיי - ביטחון ישראל וההגנה על הארץ ותושביה. ברצוני להודות לידידי שר האוצר משה כחלון ולחברי סיעת כולנו על שיתוף הפעולה וההובלה המשותפת של תחום הבינוי והשיכון ועל העשייה הכלכלית והחברתית למען החברה הישראלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x