$
בארץ

נמל התעופה רמון ייפתח לטיסות מקומיות ב-22 בינואר

בשלב הראשון, יופעלו בנמל רמון טיסות הרצה מסחריות, פנים ארציות, של ארקיע וישראייר; לאחר מכן יחלו לפעול טיסות מסחריות בינלאומיות של חברות תעופה זרות

תומר הדר 16:4330.12.18

שר התחבורה ישראל כץ הודיע רשמית כי נמל התעופה הבינלאומי רמון ייפתח ב-22 בינואר.

 

בשלב הראשון, יופעלו בנמל רמון טיסות הרצה מסחריות, פנים ארציות, של חברות התעופה ארקיע וישראייר, ולאחר מכן יחלו לפעול טיסות מסחריות בינלאומיות של חברות תעופה זרות.

 

נמל התעופה רמון נמל התעופה רמון צילום: אי פי איי

 

רשות שדות התעופה (רש"ת) תפרסם בקרוב את לוח הטיסות הפנים ארציות שיופעלו בהדרגה עד למעבר המלא מהטרמינל במרכז העיר אילת לנמל רמון. לאחר מכן, יפורסם לוח הטיסות הבינלאומיות עד להפעלה מלאה של הנמל.

 

ישראל כץ. ורונה רמון בנמל רמון, בחודש יולי ישראל כץ. ורונה רמון בנמל רמון, בחודש יולי צילום: סיון פרג'

 

השר כץ ציין כי הנמל החדש שיחליף את נמל התעופה של אילת ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה, טיסות טראנס-אטלנטיות וטיסות פנים ארציות. כמו כן, ישמש הנמל גם כשדה אלטרנטיבי לנתב"ג לשעת חירום (תנאי מזג אוויר ומתיחות ביטחונית) במקום לרנקה ועמאן.

 

נמל התעופה החדש כולל מגדל פיקוח בגובה של כ-50 מטר עם מכשור מתקדם, וטרמינל מרווח, שייתן מענה בשלב הראשון ליותר משני מיליון נוסעים בשנה, והוא מתכונן להרחבת הפעילות ל-4.5 מיליון נוסעים בשנה. הנמל יכלול עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, עמדות חנייה למטוסי טורבו-פרופ, אזורי תפעול, חנויות דיוטי פרי, בריכה ביולוגית בלב המבנה, אליה ניתן להביט מכל אולם, מערך כבישים חדש ומגרשי חנייה לכלי רכב.

 

טקס חנוכת הנמל ייערך ב- 22 בינואר בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השר כץ, מנכ"ל רשות שדות התעופה, יעקב גנות, משפחת רמון, ראשי רשויות, נציגי חברות תעופה, שגרירים ועוד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x