$
בארץ

הקואליציה והאופוזיציה הסכימו: "חוק הטבק" יחוקק עוד השבוע

עפ"י הצעת החוק, ייאסר פרסום מוצרי עישון, למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת - ובלבד שמשרד הבריאות יפרסם מודעת אזהרה בגודל זהה. כמו כן יוטלו הגבלות על שיווק ובכללן איסור הצגת מוצרי עישון - והם יחולו גם על הדיוטי-פרי

צבי זרחיה 15:1230.12.18

"ועדת ההסכמות" המשותפת לקואליציה ולאופוזיציה החליטה היום (א') לאפשר השבוע את חקיקתו בקריאה השנייה והשלישית של "חוק הטבק". בוועדה חברים יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) ומרכז סיעות האופוזיציה ויו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון.

 

 

 

כיום קובע החוק הגבלות מסוימות על פרסום מוצרי טבק, וחברי הכנסת מציעים לאסור את הפרסום כליל ולהגביל את שיווקו. לפי ההצעה, פרסום מוצרי עישון ייאסר, למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת - ובלבד שמשרד הבריאות יפרסם מודעת אזהרה בגודל זהה. כמו כן יוטלו הגבלות על שיווק ובכללן איסור הצגת מוצרי עישון - והם יחולו גם על הדיוטי-פרי. חפיסות הסיגריות יהיו אחידות ויכללו רק את שם המותג ואזהרה ויופחת ריכוז הניקוטין בסיגריות אלקטרוניות. מי שיעבור על החוק

צפוי לקנס של כ-450 אלף שקל.

 

אילוסטיצה אילוסטיצה צילום: shutterstock

 

 

בישיבות הקודמות, במסגרת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית, אף סוכם כי חפיסות הסיגריות יהיו אחידות ויכללו רק את שם המותג ואזהרה ומוצרי עישון לא יוצגו למכירה באופן בולט – גם בדיוטי פרי ובחנויות הנוחות.

 

הוועדה התכנסה היום בצהריים וחסון הודיע כי "״אני שמח לעדכן, שלאחר דין ודברים עם יו״ר הקואליציה דודי אמסלם בישיבת ההסכמות - חוק הטבק יאושר בתמיכת האופוזיציה והקואליציה!

 

מבחינתי זו המתנה הטובה ביותר שיכולתי להעניק לציבור בתום תפקידי כמרכז האופוזיציה".

 

חסון הוסיף "אני מברך את חבריי, יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל וח"כ יהודה גליק על כך שעשו את הבלתי אפשרי והביאו את החוק החשוב הזה למימוש".

  

אתמול הודיע כבל כי "בהמשך לחוק הטבק שאני מוביל יחד עם גליק ובן ראובן, סיכמתי עם חסון כי במידה וועדת ההסכמות לא תאשר את החוק החשוב הזה לקריאה שנייה ושלישית אזי נתנגד לכל החוקים שהממשלה תבקש לאשר. זה המאבק החשוב ביותר וזה חוק מהחשובים שחוקקו בכנסת הנוכחית ובכלל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x