$
בארץ

צה"ל הפעיל מערכת הגנה אווירית נגד טיל מסוריה

דובר צה"ל הודיע כי מערכת הגנה אווירית הופעלה נגד טיל נ"מ ששוגר מסוריה וכי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תושבים באזור חדרה דיווחו על שובל עשן בשמיים: "הרעש הרעיד את הבית"

ynet 23:0825.12.18

במקביל לתקיפה בסוריה, שאותה מייחסים שם גורמים שונים לישראל, הודיע הערב (יום ג') דובר צה"ל כי מערכת הגנה אווירית הופעלה בישראל נגד טיל נ"מ ששוגר מסוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תושבים באזור חדרה דיווחו על שובל עשן שנראה בשמיים ועל רעש. השובל נראה גם באזור הצפון.

 

 

 

סער פרדי ממושב מאור סיפר שראה בשמיים שובל: "ישבנו בסלון. הרעש הרעיד את כל הבית. שמענו שיגור וישר יצאנו החוצה. זה עף מהר, ראינו ישר את שובל העשן ואת הנקודה הצהובה בשמיים. הוא טס מאוד מהר. זו לא פעם ראשונה זה קרה כבר פעמיים מאז שאנחנו פה (גרים פה עשר שנים). זו תחושה של פחד. ישר קיבלנו טלפונים, תחושה לא נעימה. בעיקר כשאין אזעקות ולא מודיעים לנו לפני זה כלום. יש לי ילדים. מזל שהם ישנים והם לא קמים מהרעש. חברים שלנו התלוננו שהחלונות רעדו".

 

כמה מהתושבים סברו שהייתה נפילה של טיל באזור מעוצמת הרעש.

 

סוריה דיווחה מוקדם יותר על תקיפה באזור דמשק. סוכנות הידיעות הרשמית סאנא מסרה כי מערכת ההגנה הופעלה ויירטה "מטרות עוינות". במקביל דווח על פעילות של חיל האוויר בדרום לבנון. בדיווח של סוכנות סאנא נאמר כי "המתקפה בוצעה משמי דרום לבנון, והפלנו כמה מהמטרות העוינות". בלבנון דיווחו על בומים על-קוליים של חיל האוויר הישראלי בדרום לבנון. סוריה מסרה כי המתקפה הייתה מתמשכת. רשת "אל מיאדין" דיווחה על המשך פעילות מטוסי קרב מעל שמי לבנון ועל הטלת נורים.

 

בדומה לתקיפות הקודמות בסוריה שיוחסו לישראל, גם הפעם מסתמן קשר - לפחות מבחינת לוח הזמנים - לנחיתת מטוס תובלה איראני שמוביל מזה תקופה ארוכה נשק מתקדם לסוריה ולחיזבאללה. לפנות בוקר המריא מטוס הג'מבו 747 (EP-FAB) של חברת התעופה האיראנית Fars Air Qeshm המזוהה עם משמרות המהפכה, מנמל התעופה הבינלאומי מהראבאד (THR) בטהרן לנמל התעופה הבינלאומי האימאם חומייני (IKA). בשעה 17:30 אחר הצהריים המריא המטוס לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק - שם נחת קצת אחרי השעה 19:45. המטוס הזה משמש כנראה להובלת ציוד צבאי לצבאו של אסד ולבעלי בריתו מחיזבאללה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x