שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רשות המסים דוחה בשלושה חודשים את גביית המע"מ על טיפים במסעדות

בעקבות פסק דין תקדימי של בית הדין הארצי לעבודה, החל מינואר 2019 המסעדות היו אמורות להתחיל לשלם מע"מ על טיפים של מלצרים, מה שאמור היה להגדיל את מחזור ההכנסות שלהן ולחייב אותן ביותר מסים. כעת הודיעה רשות המסים כי תשהה את אכיפת פסק הדין

שירות כלכליסט 17:2523.12.18

רשות המסים הודיעה היום (א') כי ההחלטה על אופן גביית מע"מ החל על תשר שניתן למלצר במסעדה יידחה לחודש אפריל, כאשר בחודשים הקרובים תימשך הבחינה על ידי גורמי המקצוע. הרשות הבהירה כי "בהתאם לכך לא יחול שינוי באופן האכיפה בשלושת החודשים הקרובים לגבי תקבולים מסוג זה".

 

 

רשות המסים נדרשה לשאלת מיסוי הטיפים שמקבלים המלצרים, לאחר שמוקדם יותר השנה פסק בין הדין הארצי לעבודה, כי ההכנסות מטיפים הם שכר לכל דבר, בכל הנוגע לתנאים הסוציאליים של העובדים.

 

על פניו המשמעות של החלטה זו היא כי המעסיקים - המסעדות - צריכים לשלם מע"מ על כל המשכורת של העובדים, כלומר כל הטיפ, ולא רק על שכר המינימום שהופרש להם עד כה.

מלצרות מלצרות צילום: שאטרסטוק

 

 

כבר חודשים שהמסעדנים מנהלים קמפיין בדרישה לקבל הבהרות בנוגע לסוגיה זו מול רשות המסים, שטרם הבהירה את עמדתה בנושא - האם הפסיקה של בית הדין הארצי לעבודה תקפה גם לשאלת המע"מ או לא.

 

שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות: "אנחנו נמצאים במסלול הידברות עם רשות המסים והאוצר. אני חושב שרשות המסים מבינה שמדובר בסוגיה סבוכה שיש לה השפעה קרדינלית על שכרם של 100 אלף מלצרים. אנחנו מנסים ביחד למצוא פתרונות שימנעו פגיעה בהם".

 

השף חיים כהן שניהל בחודשים האחרונים מו"מ יחד עם איגוד המסעדות מול האוצר ורשות המסים מסר: "אני מודה לשר האוצר כחלון על הדאגה האמיתית שלו לשכרם של 100 אלף צעירות וצעירים, שעלולים להיפגע מפסיקתו של בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x