שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

פרסום ראשון

דירקטוריון הרכבת יזמן את המנכ"ל לשימוע לפני פיטורים

למרות מכתב האזהרה ששלח שחר איילון, לפיו המהלך אינו תקין ונובע מהתנכלות של היו"ר כלפיו, דירקטוריון רכבת ישראל התכנס לישיבה מיוחדת והחליט לצאת לשימוע. השימוע צפוי להתקיים במהלך השבוע הבא. ככל הידוע, ההחלטה על קיום השימוע התקבלה בדירקטוריון פה אחד

ליאור גוטמן 13:5920.12.18

בתום הישיבה המיוחדת שקיים היום (ה') דירקטוריון רכבת ישראל, הוחלט לזמן את מנכ"ל הרכבת, שחר איילון, לשימוע לפני פיטורים. כך נודע ל"כלכליסט". על פי ההערכות, השימוע יתקיים במהלך השבוע הבא.

 

יצויין כי ישיבת הדירקטוריון התקיימה למרות מכתב האזהרה ששיגר הבוקר איילון, בו טען כי מהלך הפיטורים אינו תקין, לכאורה, ונובע מהתנכלות של יו"ר הדירקטוריון, דן הראל, כלפיו.

 

שחר איילון. יזומן לשימוע לפני פיטורים שחר איילון. יזומן לשימוע לפני פיטורים צילום: דוברות רכבת ישראל

 

ככל הידוע, ההחלטה על קיום השימוע התקבלה בדירקטוריון פה אחד. אחד הטיעונים העיקריים שהדירקטוריון הולך להעלות מול מנכל הרכבת היא פרשת רכש הקרונות, שנחשפה הבוקר בכלכליסט. במסגרת הפרשה, איילון רכש לכאורה קרונות מבלי ליידע את משרדי הממשלה, ובאמצעות תשלום מקדמות על חשבון כספים שיועדו לפיתוח או לסובסידיה שוטפת. המהלך התגלה בדיעבד, ובישיבת "ניקוי שולחן" שערכה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, רק במאי האחרון. איילון התנצל על התקרית והמדינה הסכימה לכסות חלק מהתשלום, תוך ניסיון למנות רו"ח חיצוני שייבחן את השתלשלות האירועים.

 

כאמור, איילון ניסה למנוע את קיום הישיבה היום, ובשעות הבוקר המוקדמות שלח מכתב אזהרה לחברי הדירקטוריון, בו הוא הזהיר אותם מנקיטת צעדים מולו. זאת, תוך הטחת האשמות כבדות כלפי יו"ר החברה, דן הראל, כאילו האחרון רודף אותו. "מר הראל אינו מסתיר את רצונו להביא, בכל מחיר כמעט, להפסקת כהונתו של מר איילון, ומבלי שהוא מרסן עצמו בהוראות הדין. הגם שמניעיו של מר הראל אינם ברורים כל צורכם (אך ידועים היטב למר איילון), הרי שפעולותיו גלויות וידועות. פעולות אלה, כפי שנפרט עוד להלן, אינן עומדות בהוראות הדין ובכללי המשפט המינהלי", כתבו באי כוחו של איילון, עו"ד אלירם בקל ועודד גזית ממשרד גזית-בקל.

 

עוד הוסיפו עוה"ד, כי "גם אם יו"ר הדירקטוריון בחר לאמץ לו אג'נדה אישית נגד מנכ"ל החברה, הרי שאל להם לחברי הדירקטוריון לשמש כ'חותמת גומי' למהלך שכזה. ההיפך הוא הנכון: דווקא כאשר יו"ר הדירקטוריון פועל באופן כה כוחני - עד כדי מניעת פגישות בין חברי הדירקטוריון לבין המנכ"ל, קביעת ישיבות וביטולן, הוצאת הודעות לתקשורת על קבלת החלטות בטרם אלה אכן התקבלו, והאצת הליך ההדחה כמחטף - חייבים חברי הדירקטוריון לעמוד כחומה בצורה מולו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x