$
בארץ

נחשף בכלכליסט

הממשלה אישרה את מינוי יאיר שמיר ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

שמיר, בנו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר, יחליף את גיורא רום, שפרש מתפקידו לפני כחצי שנה; באפריל 2017 בוטל מינויו ליו"ר התע"א

אודי עציון 23:2018.12.18

הממשלה אישרה היום את מינויו של שר החקלאות לשעבר יאיר שמיר לתפקיד יושב ראש הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. המינוי נחשף ב"כלכליסט" לפני כשבועיים. לפני החלטת הממשלה אישרה את המינוי ועדת גילאור - אותה ועדה שבאפריל 2017 פסלה את מינויו של שמיר ליו"ר התעשייה האווירית.

 

יאיר שמיר, בנו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר ז"ל, שירת בחיל האוויר כטייס ומהנדס ופרש ממנו בדרגת אל"מ, לאחר שניהל את יחידת ניסויי הטילים של החיל ושימש כראש מחלקת מערכות בו וזכה בפרס ביטחון ישראל.

 

אחר כך פנה לקריירה עסקית, ושימש בין השאר כמנכ"ל וסגן נשיא חברת סאיטקס, מנכ"ל עלית, יו"ר קומפי ויו"ר ושותף בקרן ההון סיכון קטליסט. ב-2008 שילם שמיר לרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) קנס של 100 אלף דולר, בעקבות פרשת הבקדייטינג במרקיורי, שבה שימש דירקטור וחבר ועדת התגמולים.

 

יאיר שמיר יאיר שמיר צילום: אוראל כהן

 

במהלך השנים שימש שמיר כיו"ר התעשייה האווירית ויו"ר נת"ע, המקימה את הרכבת הקלה בתל אביב. ניסיון של שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, למנותו שוב ליו"ר תע"א, נכשל כאמור על רקע הקשרים המוקדמים ביניהם ולאחר שהמינוי שלו נפסל בוועדת גילאור.

 

שמיר, בנו של ראש הממשלה השביעי יצחק שמיר, בחר להצטרף דווקא למפלגתו של ליברמן, ישראל ביתנו, כאשר נכנס לפוליטיקה. הוא שימש כח"כ כשנתיים וחצי וכיהן כשר החקלאות, אך לאחר מכן פרש מהמפלגה ומפוליטיקה.

 

שמיר יחליף את אלוף (מיל') גיורא רום, שפרש מתפקידו לפני כחצי שנה, לאחר שנתיים וחצי בתפקיד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x