$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

משטרת פיליפינים תרכוש 16 כלי רכב ממוגנים מתוצרת ישראל ב-40 מיליון שקל

חברת Gaia Automotive Industries זכתה במכרז, ותספק רכבים מסוג "אמיר" שפותחו אצלה. הרכבים ממוגנים מפני מוקשים ויכולים לשאת 12 לוחמים ומטען של שלושה טון. לפי הבעלים של החברה, שלומי שרגא, העסקה צפויה להיתחם סופית בינואר 2019

אמיתי גזית 14:1418.12.18

חברת Gaia Automotive Industries הישראלית זכתה במכרז לאספקת 16 כלי רכב משוריינים ליחידה מיוחדת של משטרת הפיליפינים. ההיקף הכספי של המכרז עומד על 40 מיליון שקל.

 

בתמורה לסכום זה, החברה צפויה לספק רכבים ממוגנים מסוג "אמיר" שפותחו אצלה. בשיחה עם כלכליסט אישר שלומי שרגא, בעליה של החברה, כי זכה במכרז, אך הבהיר כי העסקה עוד לא הושלמה ולהערכתו צפויה להיתחם סופית בינואר 2019. על פי שרגא, יתרונו של הרכב טמון באיכות המיגון, בעבירות שלו ובמחירו בהשוואה לרכבים באיכות דומה.

 

 

 

כלי רכב ממוגן של חברת Gaia Automative Industries שיימכר למשטרת הפיליפינים כלי רכב ממוגן של חברת Gaia Automative Industries שיימכר למשטרת הפיליפינים צילום: Gaia Automative Industries

 

 

ה"אמיר", שכאמור פותח ונבנה בחברה מאפס, ממוגן מפני מוקשים ויכול לשאת 12 לוחמים ומטען של 3 טון. הוא מיועד לסיור, נשיאת גייסות ולוגיסטיקה, ויכול לשמש גם כאמבולנס.

 

החברה, המחזיקה במפעל בראש פינה, נוסדה על ידי שרגא ב-2011 באמצעות הון עצמי, ללא משקיעים ושותפים. בתחילת הדרך הציעה רכב ממוגן המבוסס על שילדה של פורד f-550. רכבים מהדגם הזה, המכונה בחברה Thunder, נמכרו ב-2013 לאתיופיה בעסקה בהיקף של 20 מיליון דולר - לדברי שרגא העסקה הגדולה ביותר שלו עד עתה.

 

שרגא שירת כמהנדס בחיל החימוש, ממנו פרש בדרגת רב סרן. בתקופת שירותו הצבאי היה מעורב בפרויקטים שונים של מיגון כלי רכב וטנקים. בהמשך עבד בחברת התכוף (כיום נקראת כארמור), שבין היתר מייצרת רכבים ממוגנים. ב-2011 נקלעה החברה לקשיים, הוצא לה צו הקפאת הליכים והיא נמכרה לברנד תעשיית של קרן KCPS. אז פרש ממנה שרגא והקים את Gaia.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x