שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הבעלים של מאפיית אבולעפיה ביפו נעצר בחשד להעלמת מסים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

וואליד אבולעפיה נעצר ושוחרר בערבות בחשד להתחמקות מתשלום מס והתחמקות מגילוי נכסיו לאורך שנים. עוד חושדים ברשות המסים כי הוא ובני משפחתו מחזיקים בחשבונות בנק זרים שלא דווחו

עמרי מילמן 12:0018.12.18

וואליד אבו אלעפיה, איש עסקים מיפו ומבעלי מאפיית אבולעפיה בעיר, נעצר ושוחרר בערבות בחשד להתחמקות מתשלום מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים והתחמקות מגילוי נכסיו במשך שנים - כך עולה מבקשה שהגישה רשות המסים לבית המשפט.

 

על פי המסמך שהוגש לבית המשפט השלום בת"א על ידי חקירות מס הכנסה תל אביב, לאחר סכסוך בין בני המשפחה, שהסתיים בהסדרת חלוקת הנכסים בסוף 2014, השתלט החשוד יחד עם אחיו על נכסים השייכים לבני משפחה אחרים, ולא דיווח על אותם נכסים בהצהרות ההון שלו במשך שנים.

 

אחד הנכסים הוא מתחם אמבסדור שבטיילת תל אביב. על פי החשד המתחם מוחזק על ידי חברה הולנדית שבפועל לא קיימת מאז 2013 אולם אבולעפיה דיווח על פעילותה ועל פעילות חברות זרות למרות שפורקו - מה שאמור היה להביא לתשלום מס על ידו של עשרות מיליוני שקלים.

 

מאפיית אבולעפיה ביפו מאפיית אבולעפיה ביפו צילום: ויקיפדיה

 

עוד חושדים ברשות המ

סים כי הוא ובני משפחתו מחזיקים בחשבונות בנק זרים שלא דווחו לרשות המסים, וממידע שקיבלה רשות המסים מה-IRS, רשות המסים האמריקאית עולה כי אבולעפיה קיבל דיבידנד במשך שנים בהיקף מצטבר של כ-250 אלף דולר מחברה זרה בבעולותו, עליה לא דיווח.

 

לחקירות מס הכנסה הגיע מידע שהוביל לפתיחת חקירה שהפכה אתמול לגלויה כאשר פשטו חוקרי רשות המסים יחד עם שוטרים מיחידת להב 433 על ביתו של אבולעפיה ולבתים של בני משפחה נוספים ואף למשרדים של עורכי דינו. החוקרים והשוטרים תפסו מסמכים וחומרי מחשב. רשות המסים מציינת, כי היחידה החוקרת פנתה למספר מדינות בעולם, באמצעות היחידה למיסוי בינ"ל ברשות, על מנת לקבל מידע מרשויות מס זרות אודותיו, במסגרת שיתופי הפעולה שהופכים להיות נרחבים יותר ויותר, פעילות של ישראלים בחו"ל שאינה מדווחת לרשות המסים בישראל נהיית נגישה יותר ויותר לרשויות בארץ.

 

אבולעפיה שוחרר בתנאים מגבילים בהם ערבות אישית של 300 אלף שקל, ערבות צד ג' של 200 אלף שקל, הפקדת מזומן של 100 אלף שקל ויציאה מהארץ רק באישור של רשות המסים.

 

פרקליטו של ווליד אבו אלעפיה, עו"ד משה מזור מוסר: "אמנם אנו מצויים בשלבים ראשונים של החקירה. אתמול מר אבו אלעפיה זומן לחקירה ברשות המיסים ושוחרר בסיומה. מר אבו אלעפיה משוכנע לחלוטין כי בתום החקירה התברר, כי שילם מס אמת בכל עסקיו וענייניו, וכי אין בחשדות ממש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x