$
בארץ

זליכה: לא מתנגד לחתום על הסדר ניגוד העניינים - ולפרסמו

דיון בעניין מינויו של החשכ"ל לשעבר התקיים היום במשרד האוצר - זאת בעקבות ההתנגדויות הרבות לכך בשל ניגודי העניינים בהם הוא מצוי לכאורה

עמרי מילמן 17:5017.12.18

לנוכח הביקורת הרבה בנושא ניגוד העניינים: הדיון על מינויו של החשכ"ל לשעבר, ירון זליכה, לראש הוועדה לבחינת יוקר המחיה התקיים היום (ב') במשרד האוצר, וזליכה אמר בו כי אינו מתנגד לחתום על הסדר ניגוד עניינים ולפרסמו. הדיון התקיים בהשתתפות המשנה ליועמ"ש דינה זילבר.

 

 

 

 

ירון זליכה ירון זליכה צילום: נמרוד גליקמן

 

מנכ"ל המשרד שי באב"ד, ייצג את שר האוצר משה כחלון, המעוניין למנות את זליכה. גם שר האוצר עצמו, נכנס לדיון למספר דקות בהן חזר על עמדתו ותמיכתו במינוי. אל זליכה עצמו הצטרף עו"ד יובל יועז. עוד נכח בפגישה גם היועץ המשפטי של האוצר, אסי מסינג, שהביע את התנגדותו למינוי כבר לפני מספר שבועות לאור ניגודי העניינים הרבים בהם מעורב לכאורה זליכה - הוא מייעץ ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ולמספר ועדי עובדים כמו מגה, שמהווים חלק מהשחקנים המשפיעים על יוקר המחיה.  

 

זליכה הבהיר את עמדתו שלטענתו מגובה משפטית, לפיה אין כל מקום לפסול את המינוי ובכל מקרה הוא אינו מתנגד לחתום על הסדר ניגוד עניינים ולפרסמו.

 

מינויו של זליכה, על ידי כחלון נעשה ללא תיאום עם הנהלת האוצר שהופתעה מכך, במיוחד לאור העובדה שמלחמה ביוקר המחיה מחייבת רפורמות במשק, אותם אמורים אגפי המשרד להוביל. זליכה כבר עמד בראש ועדה עבור כחלון, בנוגע לקצבאות הנכים, גם היא לא תואמה עם בכירי המשרד וזכתה לביקורת רבה. בסופו של דבר, לאור כך שלא חתם על הסכם ניגוד עניינים דרשו זילבר ומסינג לבטל את המלצות הוועדה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x