שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

השר כץ: אבדוק אם הוועד מעורב בתקלות ברכבת; הוועד: "להפיל זאת עלינו - הכי נמוך שיש"

לאחר תקלות בקו הבוקר, תנועת הרכבות חודשה חלקית. יו"ר ההסתדרות הגיב לדברי שר התחבורה: "אני מצר על כך שבמקום לקבל אחריות על הפאשלות, בוחר השר להטיל דופי בוועד העובדים של הרכבת"

ליאור גוטמן 09:0217.12.18

תנועת הרכבות בקו ירושלים-נתב"ג חודשה ב-50% מהתפוקה, כלומר רכבת אחת לשעה במקום שתי רכבות בשעה. זאת לאחר שרכבת ישראל ביטלה מוקדם יותר הבוקר (ב') את הנסיעות לירושלים עקב תקלה.

 

בשלב זה לא ברור מה מקור התקלה. 

 

שתי רכבות נתקעו הבוקר בקו. מדובר גם במערך שהיה אמור לרדת מירושלים מזרחה לנמל התעופה, ועוד מערך שהיה אמור לעלות לירושלים מאיזור השפלה. השר ישראל כץ כבר התחיל לחפש אשמים, ובראיון בגלי צה"ל הבוקר רמז שיבדוק אם ועד עובדי הרכבת מעורב ברצף התקלות הבלתי נתפס שם.

 

הרכבת מהירה לירושלים הרכבת מהירה לירושלים צילום: איי אף פי

 

 

בתגובה לדברים שאמר הבוקר שר התחבורה, נמסר מוועד עובדי הרכבת ש"לעובדים אין דבר וחצי דבר עם התקלות בקו החדש. גם השר וגם הנהלת הרכבת ויו"ר הדריקטוריון יודעים זאת היטב. ההפך הוא הנכון, העובדים נותנים את הנשמה כדי לחפות על החלטות פזיזות ותקלות גם כאלה של חברות אחרות. להפיל על העובדים את כל זה, זה הכי נמוך שיש"

 

עוד אומרים בוועד שהם ממליצים לקיים בדיקה מקיפה על ריבוי התקלות לרבות השאלה "איך קורה שציוד חדש שקונים נתקע כל הזמן ונשחק במהירות (כמו שחיקת גלגלים לקטר שבקושי נסע)".

 

"במקום לקבל אחריות על הפאשלות- השר כץ מטיל דופי בעובדי הרכבת"

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס הבוקר (ב') לרמיזה של שר התחבורה ישראל כץ כאילו ועד עובדי הרכבת מעורב בשרשרת התקלות בקו ירשלים וכינה אותה "אומללה". לדברי ניסנקורן "אני מצר על כך שבמקום לקבל אחריות על הפאשלות והתקלות המרובות בנתיב הנסיעה החדש של הרכבת מירושלים לנמל התעופה, בוחר השר כץ להטיל דופי בוועד העובדים של הרכבת ובעובדיה המסורים. בשעה זו יש לשבח את האחריות הרבה ואת העבודה המקצועית של העובדים, שנדחקו על ידי כץ לפתוח את ציר הנסיעה החדש בנמהרות ובפזיזות - על אף שהרכבת עדיין לא הייתה מוכנה במלואה לתחילת הנסיעות בקו".

 

בתוך כך, ארגון נהגי האוטובוסים צפוי לעלות היום לירושלים בשיירת מחאה בטענה ל"אוזלת ידו של משרד התחבורה במאבק באלימות נגד נהגי האוטובוסים". ב-11 אמורה לצאת שיירה ממודיעין עם צפי להגיע לכנסת ב-12, נסיעה שעלולה ליצור פקקי ענק בכביש 1.

 

ישראל גנון, יו"ר ארגון הנהגים קורא לשר התחבורה לאמץ את מסקנות הארגון שהוגשו לשר הכוללות התקנת מצלמות מתא הנהג הישר לחמ"ל ארצי לדיווח בזמן אמת על "אלימות כלפי הנהגים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x