$
בארץ

פרסום ראשון

גרמניה האריכה את החוזה לחכירת כלי טייס לא מאוייש של התעשייה האווירית

משרד הביטחון הגרמני החליט להאריך את החוזה להפעלת הרון 1, המכונה בחיל האוויר שובל, לפחות עד 2020

אמיתי גזית 11:2216.12.18
משרד הביטחון הגרמני החליט להאריך את החוזה לחכירת והפעלת מל"ט התעשייה האווירית הרון 1, המכונה בחיל האוויר שובל, לפחות עד 2020. החוזה הנוכחי מגיע לקיצו בינואר 2019, ומכאן הצורך בהארכתו לפחות לשנה נוספת. החוזה נחתם מול חברת בת של אירבס כאשר התעשייה האווירית היא קבלן משנה בעסקה. הערכה היא כי היקפה הכספי של העסקה הוא כמה עשרות מיליוני דולרים.

 

 

 

 

הרון 1 הרון 1 צילום: gettyimages

 

 

הרון 1 משמש את חיל האוויר הגרמני מאז שנת 2010 לטיסות באפגניסטן, ב-2016 החלו הגרמנים להפעילו גם במאלי, מאז הוא צבר במדינות אלה 46 אלף שעות טיסה מבצעיות. זאת כאשר הוא יכול לשהות באוויר יותר מ-24 שעות רצופות. לא ניתן לציין את כמות כלי הטייס שסיפקה תע"א לגרמנים, אך בעקבות החוזה המחודש הגרמנים ירחיבו את היקף הפעילות שלהם. על פי החוזה אירבס והתעשייה האווירית אחראים לתחזוקה ותיקון כלי הטייס ומחוייבות לשמור עליהם זמינים ושמישים בכל עת בשתי המדינות שבהן הם טסים.

 

ביוני השנה נחתם חוזה ענק בין אריבס, תע"א וממשלת גרמניה לאספקת כלי טיס מסוג הרון TP (כלי טיס המבוסס על הרון 1, גדול ממנו פי 4 ומכונה בחיל האוויר איתן). עסקה זו תניב לתעשייה האווירית ב-9 השנים הקרובות 600 מליון דולר, ועלתה לגרמנים מיליארד יורו שישולמו לקבלן הראשי-אירבס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x