$
בארץ

כחלון מאריך בשנה נוספת את ביטול המכסים ומסי קנייה בתוכנית ההוזלות שלו

כשברקע הביקורת הגוברת נגדו על יוקר המחייה שזוקף שוב את ראשו, הודיע הערב שר האוצר על כוונתו להאריך גם ב-2019 את ביטול המכסים ומסי הקנייה על שורה ארוכה של מוצרים - מטלפונים סלולריים ועד מוצרי תינוקות. העלות למשק: 1.5 מיליארד שקל

עמרי מילמן 17:3015.12.18

הציבור זועם על יוקר המחייה ששוב זוקף את ראשו, ושר האוצר משה כחלון מגיב: הערב הודיע כחלון על כוונתו להאריך בשנה נוספת, 2019, את ביטול המכס ומס הקנייה על שורה ארוכה של מוצרים במסגרת תוכניות "נטו משפחה", "נטו תינוקות" ו"נטו הוזלות".

 

ביטול המכסים ומסי הקנייה היה זמני בכל אותן תוכניות, לאור העדר היכולת להפחית מסים בטווח הארוך ללא מקור תקציבי לכך, כך שאלו היו אמורים להסתיים בסוף השנה.

 

 

 

במסגרת תוכנית "נטו משפחה", שהחלה באפריל 2017, בוטל מס קנייה של 15% על טלפונים סלולריים, כמו גם המכס על נעליים, עדשות ומסגרות למשקפיים וחלקיהם, שעמד קודם לכן על 12%.

 

 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: אבי מועלם

 

 

במסגרת תוכנית "נטו תינוקות" מדצמבר 2017 בוטל שיעור מכס של 12% על מוצרי תינוקות נבחרים (מנשאים, מושבים לתינוקות, כסאות אוכל, נדנדות, הליכונים, מוצצים, ובקבוקים לתינוקות).

 

במסגרת תוכנית "נטו הוזלות" בוטל שיעור מס הקנייה החל על מוצרי אלקטרוניקה בידורית (טלוויזיות, רמקולים, צגים, ממירים, מקרנים, מגברים, מיקרופונים, אוזניות,וכו') וכן בוטל שיעור המכס על מוצרי חשמל לבית, תמרוקים וקוסמטיקה בשיעור של 12%. עוד בוטל המכס על מוצרי טקסטיל והלבשה בשיעור של 6%.

 

על פי הערכת האוצר, השווי של כל הפחתות המכסים יסתכם באובדן הכנסות של כ-1.5 מיליארד שקל, שכבר שוקלל בתחזית ההכנסות ל-2019 שצריכה להתעדכן בקרוב.

 

שר האוצר כחלון מסר הערב כי "בשנתיים האחרונות הוכחנו שהורדת המכסים מורידה את מחירי המוצרים. בכל מקום שתהיה עליית מחירים לא מוצדקת, נפחית מכסים ונגדיל את התחרות בשוק. על אף הלחצים הגדולים המופעלים עלינו כדי להחזיר את המכסים ולהעלות מסים, נמשיך בביטול צווי המכס לטובת ציבור הצרכנים. שיהיה ברור: כל מי שיעלה מחירים לציבור הצרכנים, שלא בצדק, יתחרט על כך במהרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x