$
בארץ

רשות החדשנות: המחקר הקובע כי לאומת ההייטק כבר אין לאן לגדול - גזעני

ברשות תקפו הבוקר בחריפות את המחקר של מרכז טאוב הקובע כי ההייטק הישראלי כבר קלט את רוב העובדים המקומיים המסוגלים לעבוד בו: "האמירה העולה מהמחקר שלפיה אין לנשים את המיומנויות הנדרשות להייטק מפלה וגזענית - במקביל חל גידול עצום במספר הסטודנטים להנדסה ומדעי המחשב בחברה הערבית"

שחר אילן 11:0012.12.18

המחקר של מרכז טאוב שפורסם הבוקר וקובע כי לאומת ההייטק כבר אין לאן לגדול גוררים תגובות נזעמות. רשות החדשנות דוחה את ממצאי המרכז ומגדירה אותם כ"גזעניים".

 

נעמי קריגר, מנהלת הזירה החברתית-ציבורית ברשות טוענת כי "האמירה העולה מהמחקר, שלפיה אין אצל נשים את המיומנויות הנדרשות בהייטק, מפלה ואף גזענית כלפיהן".

 

קריגר-כרמי שואל "כיצד חוקרי המרכז מסבירים את העובדה שנשים מהוות פחות מרבע מתעשיית ההייטק, כאשר הן למדו באותן מסגרות ובאותה סביבה כמו הגברים, אם לא מדובר במיומנות גבוהה שמנוצלת בתחומים אחרים"?

 

נשים חרדיות בהייטק נשים חרדיות בהייטק צילום: גיא אסיאג

 

עוד היא מציינת את "הגידול העצום שחל בשנים האחרונות במספר הסטודנטים להנדסה ומדעי המחשב בחברה הערבית - כיום 18% מסך הסטודנטים באוניברסיטאות, אך רק 3% מהייטק".

 

היא שואלת "האם נוצרו אצלם מיומנויות יש מאין, או שמא הם בחרו בעבר ללמוד רפואה ורוקחות והיום מתחילים לממש את הפוטנציאל שלהם בהייטק".

 

לטענתה, "אמירות כוללניות עמו שזו של-40% מהערבים אין בקיאות באנגלית הן פוגעניות ובעיקר לא רציניות". לדבריה, "אותם 40% אינם הסטודנטים והסטודנטיות בטכניון. אנחנו המומים מכך שחוקר רציני מוחק בהינף יד את הפוטנציאל האנושי הגלום בפריפריה, בנשים, במיעוטים וחרדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x