שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממשלה תעביר לעיריית ירושלים 950 מיליון שקל ב-2019, גידול של כ-20%

950 מיליון השקלים יחולקו ל-750 מיליון שקל עבור תקציב הבירה, 67 מיליון שקל עבור מענק פיתוח, 40 מיליון שקל עבור שיפור רמת השירותים ועוד 78 מיליון שקל לפרויקטים מחוללי הכנסות עצמיות לעיריית ירושלים

עמרי מילמן 11:5111.12.18

לאחר שבשנים האחרונות יריבות פוליטית בין שר האוצר משה כחלון וראש עיריית ירושלים לשעבר ניר ברקת הובילו למחלוקות תקציביות ומאבקים בין משרד האוצר לעיריית ירושלים שנגררו חודשים על חודשים, שני הצדדים הודיעו היום כי סיכמו מראש כי תקציב 2019 יעמוד על 950 מיליון שקל, כ-20% יותר מ-2018 אז קיבלה העירייה תקציב של 800 מיליון שקל לאחר מאבק, כאשר משרד האוצר סירב לתקצבה ביותר מחצי מיליארד שקל.

 

950 מיליון השקלים יחולקו ל-750 מיליון שקל עבור תקציב הבירה, 67 מיליון שקל עבור מענק פיתוח, 40 מיליון שקל עבור שיפור רמת השירותים ועוד 78 מיליון שקל לפרויקטים מחוללי הכנסות עצמיות לעיריית ירושלים, שייקבעו במשותף על ידי העירייה ומשרד האוצר.

 

 

עיצומים של עובדי עיריית ירושלים אשתקד עיצומים של עובדי עיריית ירושלים אשתקד צילום: אוהד צויגנברג

 

צוות של נציגי האוצר ועיריית ירושלים יעסוק באופן הקצאתם של כספי התמיכה. במהלך השנה ידונו הצדדים על צעדים נוספים להגדלת ההכנסות העצמיות של עיריית ירושלים באופן שישפר את רמת השירותים בעיר.

 

שר האוצר משה כחלון: "כשבאים למשרד האוצר בזמן, באופן מקצועי וענייני, עם רשימת דרישות מנומקת - אז מקבלים את כל התמיכה שאפשר לתת. אני בטוח שבשנים הקרובות נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה יחד עם ראש העיר משה ליאון כדי לחזק את ירושלים בירת ישראל ולהמשיך להצמיח אותה לדורות הבאים". הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור הוסיף: "האופן שבו התנהלו הדיונים השנה מהווה בסיס לאמון ששיתוף הפעולה עם העירייה יוביל לשינוי המגמה בירושלים,

 

ראש עיריית ירושלים משה ליאון ציין כי "כספי התמיכה תביא לכך שעיריית ירושלים תתחיל את שנת 2019 ברגל ימין עם איתנות פיננסית לבירה כאשר הנגזרת המשתמעת מכך היא הרחבת השירותים הניתנים לתושבי ירושלים".

 

סכומי תקציב התמיכה מתווספים לתוכנית שאושרה לפני כחצי שנה לפיתוח מזרח ירושלים בהיקף של 2.1 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x