$
בארץ

נחשף בכלכליסט

"הפרטת תע"א לא תתבצע בלי הסכמת העובדים"

במכתב ששלח לעובדי התעשייה האווירית דורש יו"ר הוועד יאיר כץ, לשתף את הארגון בתוכנית של המדינה להנפיק 25% מהחברה

אמיתי גזית 08:1411.12.18

"ארגון העובדים אינו שותף למהלך להפרטת התעשייה האווירית ולא ייתן יד להובלת מהלכים חד־צדדיים", כך כתב יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית (תע"א) יאיר כץ במכתב שהפיץ אתמול לעובדים.

 

 

 

המכתב נשלח בעקבות חשיפת "כלכליסט" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן שלושה שבועות כשר הביטחון, הורה לקדם מהלך להנפקת 25% מהחברה בבורסה על פי שווי של 4 מיליארד שקל. בחודש הקרוב תתבקש ועדת השרים להפרטה לאשר את הנפקת מניות תע"א, בשלב הבא החברה תתחיל בסבב פגישות עם חתמים, מנהלי הבורסה המקומית וראשי רשות ניירות ערך.

 

יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית צילום: יח"צ

 

כץ טוען כי על פי הסכמי העבודה שעליהם חתומה ההנהלה, מהלך "בעל משמעות כה גדולה לעובדים לא יצא לפועל ללא הסכמת ארגון העובדים".

 

תוכניות הממשלה לקדם את הליך ההנפקה נחשפו ב"כלכליסט" לראשונה באוגוסט השנה. גם אז בעקבות אותה חשיפה הפיץ כץ מכתב לעובדים וגם בו הבהיר כי לא יאפשר מהלך כזה ללא תיאום עימו.

 

ארגון העובדים דורש את הליך התיאום לקראת ההנפקה בגלל כמה סוגיות המטרידות אותו. למשל, זהות השותפים החדשים בחברה בעקבות ההנפקה. כמו כן העובדים מצפים כי תמורות ההנפקה יושקעו בפיתוח החברה ולא יועברו לקופת המדינה. העובדים גם חוששים מפיטורין, זאת מאחר ובשנתיים האחרונות כבר פוטרו כ־800 עובדים במסגרת הליך התייעלות שהחל ב־2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x