$
בארץ

ועדת הריכוזיות עדכנה את רשימת הגופים בעלי השפעה על המשק: מקורות בפנים, שרי אריסון בחוץ

המשמעות של הופעת חברה ברשימת הגורמים הריכוזיים היא הדרישה לבחון את כלל ההשלכות של המהלכים המתוכננים של החברה על המשק לשנים הבאות

ליאור גוטמן 15:5709.12.18
ועדת הריכוזיות עדכנה היום (א') את רשימת הגופים שנכללים ברשימות אצלה כבעלי השפעה גדולה על המשק, כזו שתדרוש בחינה מדוקדקת של כלל המהלכים המתוכננים לשנים הקרובות.

 

השינוי הבולט הוא הכנסת חברת המים "מקורות" לרשימת התאגידים הריאליים המשמעותיים. הנימוק שניתן להחלטה הוא "האשראי הקבוע שלה שעלה בשנת 2017 על 5.94 מיליארד שקל". עוד אומרים בוועדה ש"מקורות נחשבת גורם ריכוזי גם מכוח החזקה בלמעלה ממחצית מהפעילות בתחום הפקת מים שאינה התפלת מי-ים ובתחום הפקת מי קולחין".

 

מתקן ההתפלה של מקורות באשדוד מתקן ההתפלה של מקורות באשדוד צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

 

ברשות ההגבלים מזכירים שהמשמעות של הופעת חברה ברשימת הגורמים הריכוזיים היא שמתן רישיונות או זיכיונות בתשתיות חיוניות, או הפרטה של חברות ממשלתיות על ידי המדינה, לגורמים המנויים ברשימות, מחייבים את המאסדר לשקול שיקולי ריכוזיות כלל-משקית ולהיוועץ בוועדה לצמצום הריכוזיות לגבי ההשלכות של ההקצאה על הריכוזיות הכלל-משקית.

 

גופים אחרים שזכו להתייחסות: אשת העסקים שרי אריסון יוצאת מרשימת הגורמים הריכוזיים מאחר ובנק הפועלים הפך לגוף ללא גרעין שליטה. נוסף אליה גם פטרוף יוסף יהודה, שמתווסף לרשימה בשל שליטתו בבטאון עולם התורה הפלס בע"מ (ביחד עם נתן זאב גרוסמן), שהינו גורם בעל השפעה בתחום העיתונות הכתובה.

 

לרשימת הגופים המלאה - לחצו כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x