שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

היסטוריה בענף הספנות: חברת TIL קיבלה מנמלי ישראל שטח ראשון של הנמל החדש באשדוד

הנמל אמור להיפתח בסוף 2021 והוא יתחרה בנמל אשדוד הקיים. עובדי נמל אשדוד ניסו לשבש את העבודה הבוקר , אך ביה"ד מנע את העיצומים. השר כץ: "אנו עדים לתחילתה של תחרות אמיתית ויצרנית בענף הנמלים"

ליאור גוטמן 15:5904.12.18
היסטוריה בענף הספנות המקומי: חברת TIL השוויצרית קיבלה היום (ג) לרשותה שטח ראשון של הנמל החדש שנבנה באשדוד. השטח הועבר לה מחברת נמלי ישראל במטרה להציב שם תשתיות ראשוניות דוגמת אספלט, מבנים, תקשורת ומנופים.

 

חברת TIL זכתה במרץ 2015 במכרז הממשלתי להקמת הנמל החדש באשדוד ("נמל הדרום"). הנמל אמור להיפתח בסוף 2021 והוא יתחרה בנמל אשדוד הקיים. לפי חברת נמלי ישראל, בוצעו 90% מהעבודות של ההקמה הראשונית, של הבסיס עליו יקום הנמל. מי שבונה את הנמל היא צ'יינה הראבור הסינית הממשלתית, ובעלות של כ-3.3 מיליארד שקל.   

 

 

 

הדמיית נמל אשדוד החדש הדמיית נמל אשדוד החדש

 

 

שר התחבורה ישראל כץ , שהיה אחד הגורמים שדחפו להקמת נמלים חדשים בחיפה ובאשדוד, צוטט היום באומרו ש"כניסתה של חברת TIL כמפעיל נוסף בנמל אשדוד היא מימושה של הרפורמה בנמלים. אנו עדים לתחילתה של תחרות אמיתית ויצרנית בענף הנמלים, כתמריץ אמיתי להתייעלות הענף לטובת משתמשי הנמלים.

 

"הנחיתי את הנהלות הנמלים בחיפה ובאשדוד לנצל את השנים הקרובות להתרחבות והתחזקות, כי הרפורמה תביא לצמיחה ולהגדלת הביקוש לעובדים מיומנים, וכך תיפתח תחרות גם על העובדים המצטיינים", אמר.

 

עובדי נמל אשדוד, שמודאגים מהתחרות שתכף תצוץ להם מתחת לאף, עוד ניסו לשבש את העבודה הבוקר ולהרוס לכולם את הטקס, אבל הנהלת הנמל הקיים רצה לביה"ד לעבודה בבאר שבע, שמנע בצו את העיצומים שתוכננו שם. מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן הוסיף שזהו יום חשוב במסגרתו חברת הפעלה בינלאומית, מהשורה הראשונה בעולם, מקבלת אחריות על שטח נמלי וכך אנו מתקדמים עוד צעד לעבר שוק נמלי מתקדם ותחרותי.

 

 

טקס מסירת השטח. מימין: קנת פיר סמנכ"ל ב-TIL, יגאל מאור מנהל רשות הספנות ונמלים, יו לי – מנהל פרויקט הקמת נמל המפרץ PEMC ושלמה ברימן מנכ"ל חברת נמלי ישראל טקס מסירת השטח. מימין: קנת פיר סמנכ"ל ב-TIL, יגאל מאור מנהל רשות הספנות ונמלים, יו לי – מנהל פרויקט הקמת נמל המפרץ PEMC ושלמה ברימן מנכ"ל חברת נמלי ישראל

 

נמלי ישראל סיימה את הרבעון השלישי של 2018 ברווח נקי של כ-84.4 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד של כ-67.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הכנסות החברה מגביית דמי תשתית דווקא קטנו, והסתכמו ברבעון המדווח בכ-222.3 מיליון שקל, ירידה של כ-7.75% ביחס לרבעון השלישי של 2017. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-103 מיליון שקל, זאת לעומת רווח תפעולי של כ-130 מיליון שקל בשנה שעברה. למזלה תשלומי המיסים על ההכנסות ברבעון השלישי של 2018 הסתכמו בכ-48.3 מיליון שקל, פער אדיר לעומת תשלום של כ-207 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, מה שכאמור הוביל אותה לרישום רווח נקי של כ-84.4 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x