שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נציב שירות המדינה ונציג הציבור בוועדת גולדברג: "צ'יקו אדרי עבר את הפוליגרף בהצלחה"

בשיחה עם כלכליסט מדגישים השניים כי אין הם רואים כל מניעה מלהמליץ על מינוי למפכ"ל. הדברים נאמרים על רקע דבריו של יו"ר הוועדה אליעזר גולדברג לרדיו, לפיו אדרי לא עבר את הפוליגרף "בשלום"

אדריאן פילוט 14:0102.12.18

חילוקי הדעות הקשים בתוך הוועדה לבחינת מינויים בכירים בנוגע למינוי צ'יקו אדרי למפכ"ל המשטרה נחשפים. נציב שירות המדינה, דניאל הרשקוביץ ומשה טרי, נציג הציבור בתוך ועדת גולדברג מסרו ל"כלכליסט", כי אדרי - המועמד למפכ''ל המשטרה מטעמו של השר גלעד ארדן - עבר את הפוליגרף בהצלחה. "איננו רואים כל מניעה מלהמליץ על מינויו למפכ״ל". הדברים מגיעים אחרי ראיון שהעניק יו''ר הוועדה אליעזר גולדברג לרשת ב' לפיו אדרי לא עבר את הפוליגרף "בשלום" ובראייה כוללת של שלל העובדות, הוא אינו מתאים לתפקיד.

 

 

 

"עם וכאשר הוועדה ביקשה שהמועמד יעבור פוליגרף תעסוקתי, רוח הדברים בוועדה היתה שאם יעבור את הפוליגרף בהצלחה הרי לא תהיה מניעה מלהמליץ על מינויו כמפכ״ל המשטרה. בסופו של יום המועמד עבר את הפוליגרף בהצלחה", מסבירים הרשקוביץ' וטרי. אלא שלדבריהם, "התעורר עניין נוסף, והוא דבר פגישתו של המועמד עם עו״ד פישלר והשאלה האם היה בפגישה זאת נסיון להשפיע על עדותו של רפי רותם בפני הוועדה, שאם כן הרי יש בזה פגם חמור בטוהר המידות. היוצא מכך ששאלת ההמלצה על המועמד היתה תלויה בעצם אך ורק בשאלת הפגישה הנ״ל. אשר לפגישה זאת ניתנו גירסאות שונות ע״י המועמד וע״י עו״ד פישלר. כאן אנו חלוקים על חברינו", מסבירים טרי והרשקוביץ', שמונו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו (טרי כנציג ציבור והרשקוביץ כנציב ומתוקף תפקידו, חבר קבע בועדה).

 

משה צ'יקו אדרי משה צ'יקו אדרי צילום: אוהד צויגנברג

 

"בעוד הם רואים הבדלים מהותיים ומשמעותיים בין הגירסאות", מסבירים השניים שביקשו לאשר את אדרי "הרי לטעמנו מדובר בהבדלים הנופלים בתחום הראייה הסובייקטיבית השונה של הצדדים את מהות הפגישות והדגשים בהן. עמדתנו קיבלה חיזוק משמעותי מדברי המומחית לפוליגרף, שאמרה בפירוש כי מדובר בדברים שהם בתחום הסובייקטיבי ואינם ניתנים לבירור בבדיקת פוליגרף". השניים מסכמים, "אשר על כן, אין אנו רואים סיבה שלא לקבל את הסבריו של המועמד שנשמעו סבירים ביותר והניחו את דעתנו".

 

טרי והרשקוביץ' הבהירו כי "גם אם היינו מקבלים את הטענה שהיתה סתירה משמעותית בין שתי הגירסאות, הרי המסרונים שהוחלפו בין המועמד לבין עו״ד פישלר בתאריך 22.11.2018 מחזקים את גירסתו של המועמד". השניים מבקשים להדגיש, כי "הנסיון שנעשה להציג חליפת מסרונים זאת כנסיון נוסף של המועמד להשפיע על עדותו של רותם אך מחזקת את תחושתנו שיש כאן ניסיון לפגוע במועמדות המועמד בכל מחיר".

 

טרי והרשקוביץ סבורים כי הטענה שאדרי ניסה להשפיע על עדות זאת נשמעת לא סבירה, שכן "טענותיו של רותם אינן חדשות, הן בוררו במח״ש, הועלו כשהמועמד עמד להתמנות למפקד מחוז ירושלים, וכשהיה מועמד לפיקוד על מחוז ת״א, ואח״כ כשהתמנה למנכ״ל המשרד לבטחון פנים".

 

לסיכום, השניים אמרו כי "איננו רואים שיש בפגישתו של המועמד עם עו״ד פישלר כדי לשנות מההתרשמות הקודמת שהיתה לוועדה כולה שיש להמליץ על מינוי המועמד".

 

אלא שלפי השניים הפגישה עם פישלר איננה סוף הסאגה ויש דבר נוסף שהתווסף - דו״ח מבקר המדינה על התנהלות המועמד בעת היותו ראש את״ן. "מימצאי דו״ח מבקר המדינה לא קבעו כי נפל פגם בטוהר מידותיו של המועמד. מדובר בכשל מערכתי ואי הקפדה על מינהל תקין בכל הקשור לאופן בדיקת הבקשות שהובאו ואי הנמקה מספקת, אבל במפורש לא פגיעה בטוהר מידות. אגב, גם את הכשל המערכתי קשה לקשור דווקא במועמד. אוי לו למפקד שאינו יכול לסמוך על אמרתם של הקצינים הכפופים לו", מסכמים הרשקוביץ וטרי שסבורים כי אדרי ראוי לתפקיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x