$
בארץ

הצלע השלישית בקשרי נתניהו-אלוביץ': איש העסקים זאב רובינשטיין

סגן יו"ר הבונדס, המקורב למשפחת נתניהו ומי שעבד בעבר ביורוקום של אלוביץ', חשוד בתיווך בשוחד בתיק 4000. על פי החשד, הוא היה אחראי בין היתר, בדומה לניר חפץ, על העברת הדרישות לסיקור מלטף עבור משפחתו של ראש הממשלה באתר "וואלה", בתמורה לאישור עסקת בזק-yes במשרד התקשורת

תומר גנון 13:2402.12.18

אחד השמות המפתיעים שנחשפו בהודעת המשטרה ורשות ני"ע על סיום החקירה בתיק 4000, הוא זה של איש העסקים הישראלי וסגן יו"ר הבונדס, זאב רובינשטיין, המקורב הן למשפחת נתניהו והן למשפחת אלוביץ'. צוות החקירה ממליץ להעמידו לדין על ביצוע עבירות של תיווך במתן שוחד, ולקיחת שוחד (בצוותא).

 

רובינשטיין, כך מתברר, הוא לשיטת צוות החקירה הצלע השלישית ביחסי השוחד בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואישתו שרה, לבין שאול אלוביץ' ואישתו איריס. הצלע הראשונה הייתה מנכ"ל משרד התקשורת, עד המדינה שלמה פילבר, שפעל לכאורה בשם נתניהו לקדם את האישור הרגולטורי לעסקת בזק-yes; הצלע השנייה הייתה יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, עד המדינה ניר חפץ, שפעל להעביר מסרים בין המשפחה לבין אתר "וואלה" לגבי הסיקור המבוקש.

 

 

שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי

 

 

כעת מתברר שעל פי החשד הצלע הנוספת להעברת המסרים בעניין הסיקור המלטף היה רובינשטיין. שמו של רובינשטיין נחשף כמקורב למשפחת נתניהו בתחקיר "ביביטורס" שפרסם העיתונאי רביב דרקור בערוץ 10. על פי אותו תחקיר, הוא מתגורר בארה"ב מאז 2001 וזכה לכינוי "השגריר הבלתי רשמי" של משפחת נתניהו בניו יורק. הוא ארגן את נסיעותיהם לארה"ב, התלווה אליהם, הלך עם הגברת נתניהו לקניות, אירח את הילדים בחופשה בביתו, וגם נתן הוראות לאנשי לשכתו של נתניהו. רובינשטיין טען בתגובה שהוא פעל וסייע כחבר משפחה ותו לא.

 

 

 

 

לרובינשטיין היכרות גם עם אלוביץ' עצמו, לאחר שעבד ביורוקום בין השנים 1994-1998 כמנהל שיווק, והועסק בעצם על ידיו. לקראת סוף שנות ה-90' הצטרף לחברת בזק-כל, אז חברה בת של בזק הממשלתית, ששיווקה מוצרים שייבאה יורוקום. בסמוך לעסקת בזק-yes בשנת 2015, כך על פי החשד, פעל רובינשטיין כמתווך מטעם הצדדים בכדי לקדם את עסקת השוחד: אישורה במשרד התקשורת, בתמורה לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר "וואלה".

 

רובינשטיין משמש כסגן יו"ר הבונדס מאז פברואר 2013. לפני כן, בשנים 2009-2011, שימש כמנהל פיתוח עסקי בפרויקט תגלית - מיזם למניעת התבוללות של הדור היהודי הצעיר בתפוצות. רובינשטיין גם עבד בבזק-אונליין בין השנים 1998-2000 - לפני עידן אלוביץ'.

 

את תגובת סנגורו של רובינשטיין לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x