$
בארץ

אחרי פסילת אדרי: ארדן בחר בניצב מוטי כהן למ"מ המפכ"ל

השר לביטחון הפנים הודיע כי יביא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב את מינויו של מפקד מחוז הדרום במשטרה לממלא מקום המפכ"ל. המינוי יהיה לתקופה של 45 יום או עד למינוי מפכ"ל המשטרה, לפי המוקדם מביניהם

ynet 15:5630.11.18
אחרי פסילת מינויו של משה (צ'יקו) אדרי בוועדת גולדברג, יביא ביום ראשון השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לאישור הממשלה את מינויו של ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל, לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. מינויו של ניצב כהן למ"מ המפכ"ל יהיה לתקופה של 45 יום או עד למינוי מפכ"ל המשטרה, לפי המוקדם מביניהם.

 

ניצב כהן (56), אחיו של המפכ"ל לשעבר דודי כהן, שימש בעבר כמפקד מחוז מרכז, כסגן מפקד מחוז תל אביב וכסגן מפקד מחוז מרכז.

 

העבודה שארדן בחר את ניצב כהן לתפקיד ממלא המקום ולא את אחד משני המועמדים האחרים לתפקיד - ניצב יורם הלוי או ניצב דוד ביתן - היא בשל העובדה שארדן מאמין שאדרי יקבל בסופו של דבר את המינוי. על פי הערכות גורמים במשרד לביטחון הפנים, השר ארדן לא רצה ליצור מצב של מראית עין לכך שהוא מוותר על אדרי, לטובת אחד המועמדים האחרים. המינוי הוא ל-45 ימים כיוון שעד אז מאמין השר כי עד אז תאשר הממשלה את מינוי אדרי למפכ"ל.

 

 

גלעד ארדן גלעד ארדן צילום: מוטי קמחי

 

 

 

ניצב מוטי כהן, שימונה לממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן, שימונה לממלא מקום המפכ"ל צילום: משטרת ישראל

 

 

 

הוועדה למינוי בכירים החליטה הלילה לפסול את מועמדותו של ניצב בדימוס אדרי לתפקיד המפכ"ל. הסיבה לפסילה, לפי הוועדה, היא פגישתו של אדרי עם עורך דין שמייצג מתלונן נגדו, שלושה ימים לפני הופעתו הראשונה בוועדה. אדרי, שהן הוא והן עורך הדין ציינו כי לא שוחחו על התלונה עצמה, מוכן להיבדק בפוליגרף בנוגע לנאמר באותה פגישה.

 

 

השר ארדן הודיע כבר הלילה כי אינו מקבל את עמדת הוועדה, שבה הכריע קולו הכפול של יו"ר הוועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, לאור שיוויון קולות בין חבריה (2:2). ארדן ציין כי אין בנימוקי הוועדה כדי לבסס "דופי ערכי נורמטיבי" או ליקוי בטוהר המידות בהתנהגותו של אדרי ואין בנימוקים להבנתו כדי למנוע את מינויו למפכ"ל.

 

במהלך הדיונים בוועדת גולדברג התעורר ויכוח בין התומכים למתנגדים למינוי. שני החברים התומכים אמרו: "אנחנו לא רואים שום סיבה שלא לקבל את ההסברים של אדרי לגבי הפגישה עם פישלר. המסרונים של אדרי ופישלר מחזקים את הגרסה שלו. הטענה הזאת רק מחזקת את התחושה שיש מי שמנסה לפגוע בכל מחיר במועמדות של אדרי. הטענות לא חדשות".

  

מקור המקורב לוועדה הדגיש כי חבריה לא עסקו בשאלה אם מינויו של אדרי חוקי משפטית. "היא עסקה במינוי מבחינה ערכית, אתית ומוסרית. בהיבט זה חשבו שניים מחברי הוועדה שאין זה ראוי ציבורית להמליץ על אדרי", הוסיף המקורב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x