$
בארץ

עובדי בנק אוצר החייל הכריזו על שביתה: מפגינים מול הנהלת הבנק הבינלאומי בת"א

ועד העובדים קיים כנס חירום לאחר כישלון שיחות המו"מ למיזוג בנק אוצר החייל עם הבנק הבינלאומי. בסיום הכנס הגיעו מאות עובדים להפגין ברחוב רוטשילד, מול המשרדים הראשיים של הנהלת הבינלאומי ומשבשים את התנועה. הבינלאומי: "קוראים לוועד לשוב לשולחן המו"מ לטובת העובדים"

רחלי בינדמן 15:2229.11.18

ועד עובדי וגמלאי בנק אוצר החייל קיים היום (ה') "כנס חירום", לאור כישלון שיחות המשא ומתן למיזוג בנק אוצר החייל עם הבנק הבינלאומי. כנס החירום של עובדי בנק אוצר החייל התקיים בסינמה סיטי בגלילות, ולאחריו הגיעו מאות מעובדי הבנק להפגין ברחוב רוטשילד מול המשרדים הראשיים של הנהלת הבינלאומי, בראשות המנכ"לית סמדר ברבר צדיק. בכנס נאמו יו"ר ועד עובדי הבנק, מזל בובליל, החשב הכללי לשעבר, פרופ' ירון זליכה, המייצג את הוועד, ויו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד עדי זמיר.

 

 

 

 

במהלך הכנס הציגו הדוברים את טענותיהם על הסכנות שלטענתם צפויות מהמיזוג לענף הבנקאות הריכוזי, וכן על ההשלכות על כיסם של הלקוחות לכאורה.

 

בשעה האחרונה גודשים מאות עובדי הבנק את רחובות רוטשילד ומשבשים את התנועה למול משרדי הנהלת הבינלאומי הממקומים ברחוב. העובדים מניפים שלטים עם דמותה של המנכ"לית סמדר ברבר צדיק ודורשים להקפיא את המיזוג עד הגעה להסכמות מולם.

 

בתוך כך הכריז הוועד על שביתה לא מוגבלת בזמן בבנק. כל סניפי הבנק יסגרו ויישארו כך עד שהנהלת הבנק תשוב לשולחן הדיונים לניהול מו"מ שקוף וישיר.

 

הבינלאומי ממזג את הבנק במסגרת מאמציו להתייעל, תוך הבטחה לשמור על המותג הנפרד והסניפים ולאחד רק את יחידת המטה תוך הצעות נדיבות לעובדים בתפקידים כפולים לתכנית פרישה מוקדמת.

עובדי בנק אוצר החייל בכנס החירום עובדי בנק אוצר החייל בכנס החירום

 

 

מהבינלאומי נמסר, "מיזוג אוצר החייל יתרום לתחרות. התנהלות ועד העובדים פוגעת בעובדי אוצר החייל. ההנהלה הודיעה כי מיזוג אוצר החייל יעשה תוך שימור המותג על כל ערכיו כולל ההטבות הייחודיות ללקוחות, והקשר עם אירגוני הצבא בעיקר משרד הביטחון ומועדון חבר. כמו כן מערך סניפים יישאר וכך גם עובדי הסניפים, שהם מרבית עובדי הבנק. לפיכך אין במיזוג כל פגיעה בתחרות או בלקוחות. נהפוך הוא.

 

"בנק אוצר החייל היה תמיד חברה בת של בנק גדול: בעשור האחרון היה בבעלות של הבנק הבינלאומי ולפני כן בבעלות בנק הפועלים. לכן מיזוגו תוך שימור המותג התחרותי לא ישנה מצב זה.

 

מחאת העובדים ברחוב רוטשילד בת"א מחאת העובדים ברחוב רוטשילד בת"א

 

 

"השינוי היחיד יהיה ההתייעלות שתושג תודות לצמצום כפילויות במטה הבנק, כפילויות שאינן תורמות לתחרות במערכת הבנקאית אלא מעמיסות על הוצאות הקבוצה, קבוצה בנקאית בגודל בינוני שמתחרה בענקי הבנקאות, והתייעלות רק מחזקת מעמדה ומקלה עליה להתחרות. באותה נשימה אפשר לומר שעמס הוצאות, למשל כפילויות במטה, מקשות עליה להתחרות. המיזוג שיעשה תוך שימור המותג ישמר גם את ההטבות הייחודיות ללקוחות שלאחר המיזוג יהנו מיתרונות של בנק גדול על כל מגוון השירותים והמוצרים שהוא מציע.

 

"לבינלאומי ניסיון רב במיזוגים דומים שתרמו לתחרות. למשל לפני כשלוש שנים הושלם בהצלחה מיזוגו של בנק פאג"י לתוך הבינלאומי, בנק מוביל בקהילה הדתית חרדית. גם בנק זה שהיה לפני מיזוגו בנק בבעלות הבינלאומי, בדומה לאוצר החייל, מוזג תוך שימור המותג וציביונו. ואכן לאחר המיזוג נהנה מותג פאג"י מהיתרון של השתייכות לקבוצה בנקאית מובילה וצמיחתו הואצה.

 

"לגבי עובדי אוצר החייל - ההנהלה הציעה לעובדים להיקלט בבינלאומי בהסכמי העבודה והשכר של הבינלאומי שהם מהטובים במשק, אך הוועד מסרב לכך ומתעקש על הסכם נפרד, מציג דרישות מוגזמות ונמנע מלקיים משא ומתן. בכך פוגע הועד בציבור עובדי בנק אוצר החייל. 

 

"לגבי העיצומים: המוקד הטלפוני של אוצר החייל פועל וכמובן שגם אתר הבנק והאפליקציה הסלולרית דרכם ניתן ילקבל מידע ולבצע פעולות - פועלים.

אנו מתנצלים בפני הלקוחות על כל אי נוחות שתגרם וקוראים לוועד לשוב לשולחן המו"מ לטובת העובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x