שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נציב שירות המדינה מאיים על מנכ"ל משרד האוצר בצעדים משמעתיים

אחרי ששי באב"ד איים להפסיק את הזרמת התקציבים לנציבות, על רקע מה שהגדיר כ"סחבת" בקידום מינויים קריטיים בתוך האוצר, פרופ' דניאל הרשקוביץ מבהיר: "לא אוכל להשלים עם ההתנהלות שלך"

אדריאן פילוט 20:3626.11.18

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, שיגר היום מכתב חריף לשר האוצר משה כחלון, בו הוא מסביר כי דבריו של מנכ"ל המשרד, שי באב"ד, שאיים לעצור את התקציבים לנציבות שירות המדינה על רקע הסחבת שנוקטת הנציבות סביב מספר מינויים חשובים בתוך משרד האוצר, "חורגים מגבולות המותר בחברה שומרת חוק". לטענת הנציב, הוא אינו יכול להשלים עם הדברים, אשר מחייבים אותו לנקוט בצעדים משמעתיים - לשון המכתב שנשלח לכחלון והגיע לידי כלכליסט.

 

 

 

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפני כשבועיים התנהל דיון סוער בין באב"ד להרשקוביץ, כאשר הראשון הטיח ביקורת קשה על התנהלות הנציבות אשר לדבריו מעכבת מספר מינויים חיונים במשרד וגורמת "לפגיעה אנושה ביכולת הניהול של משרד האוצר". כעת, האוצר מתנהל ללא משנה למנכ"ל זה יותר משמונה חודשים, על רקע החקירה שמתנהלת נגד המשנה הקודם, רוני פרידמן, בה מעורבת גם סגניתו. פרידמן אחראי במסגרת תפקידו על הניהול התקציבי, על משאבי האנוש ועל הרכש של משרד האוצר עצמו - פונקציה חיונית במשרד, שמנהל את התקציב של כל שירות המדינה.

 

כמו כן, באב"ד הלין על סחבת באישור מינויה של שירה גרינברג לכלכלנית הראשית של האוצר, דווקא בתקופה כל כך רגישה (עלייה בגירעון - א"פ), ועל עיכובים במינוי המועמדת לתפקיד ראש הלשכה שלו. גורמים באוצר מסרו כי נכון לרגע זה, באב"ד נאלץ לקבוע לעצמו פגישות, שיחות, טיסות, לו"ז ועוד. באב"ד שיגר מכתב תלונה חריף ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בו התלונן כי הנציבות אינה נכונה לסייע לו. לכלכליסט נודע כי מנדלבליט סירב להתערב והסביר לבאב"ד כי טענותיו הינם בתחום המנהלי ולא בתחום המשפטי - ולכן אין לו מה לעשות בעניין.

 

במכתב לכחלון כופר הרשקוביץ בכל ההאשמות, מסביר שהנציבות אינה אחראית על העיכובים במינויים, וטוען כי כל ההצעות לפתרון שהוצעו לבאב"ד לא התקבלו על ידי המנכ"ל. עוד כותב הנציב, כי המשנה לממונה על התקציבים הודיע לו כי קיבל הוראה ממנכ"ל המשרד "לעצור את כלל תקציבי הנציבות". גורמים בנציבות מסרו לכלכליסט כי הרשקוביץ שוקל כעת לנקוט בצעדים משמעתיים, שכן הוא אינו מוכן לקבל את "החרפות והגידופים" כלשונו, "לא מאף אחד מעובדי המדינה, ועל אחת כמה וכמה ממנכ"ל משרד ממשלתי שאמור לשמש דוגמא ומופת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x