$
בארץ

מסתמנת דחייה בהצבעה על חוק הנאמנות בתרבות: הקואליציה מתקשה לגייס רוב

עם הודעת סיעת "כולנו" של משה כחלון על מעבר לחופש הצבעה, מאבדת הקואליציה את הרוב לחוק. לכן, לא היה מנוס מדחיית ההצבעה

ynet 22:4725.11.18
אחרי ניצנים ראשונים של מרד סביב חוק הנאמנות בתרבות שהופיעו הבוקר (יום א'), מתחזקת ההערכה שהקואליציה תתקשה לגייס רוב עד מחר. בסיעת "כולנו" בראשות השר משה כחלון הוחלט על חופש הצבעה. ייתכן שמלבד ח"כ רחל עזריה, יתנגדו לחוק ח"כים נוספים מ"כולנו".

 

הערב הודיעו בסיעת כולנו כי למרות תמיכתו של יו"ר המפלגה, משה כחלון, בחוק שיזמה השרה מירי רגב, יש קשיים להתיישר עם המשמעת הקואליציונית. בכך איבדה הקואליציה באופן ודאי את הרוב הדחוק ממילא ובמצב שכזה לא תיוותר ברירה אלא לדחות את ההצבעה. לאורך היום הופעלו לחצים כבדים על סיעת ישראל ביתנו לתמוך בחוק למרות המעבר לאופוזיציה.

  

רחל עזריה רחל עזריה צילום: אלכס קולומויסקי

שרת התרבות והספורט מירי רגב אף אמרה בימים האחרונים כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הבטיח לה תחילה לתמוך בחוק אולם לאחר מכן חזר בו. עם הודעתם הבוקר של חברי הכנסת רחל עזריה (כולנו) ובני בגין (הליכוד) כי לא יתמכו בחוק, הוא נותר עם רוב דחוק של ח"כ אחד. העובדה שבכולנו לא מתיישרים עם המשמעת הקואליציונית פותחת פער לטובת האופוזיציה. מלבד חבר הכנסת חיליק בר (המחנה הציוני) שסירב לוותר על נסיעה לסין לטובת ההצבעה, האופוזיציה מגויסת כולה להפילו.

  

לאורך היום אמרה השרה רגב כי מדובר במבחן לערכי הליכוד. באופוזיציה הגיבו בסיפוק להחלטה של כולנו. חברי הכנסת עפר שלח ומאיר כהן שהובילו את המאבק מטעם יש עתיד אמרו: "אנו מברכים את סיעת כולנו על החלטתה להעניק חופש הצבעה לחבריה בחוק הנאמנות בתרבות. החלטה זו מוכיחה את מה שטענו לאורך המאבק שהובלנו נגד החוק הגרוע והמיותר הזה - זהו חוק ששרת התרבות מנסה לכפות על הקואליציה, וחברי כנסת בעלי מצפון מהקואליציה והאופוזיציה כאחד יתנגדו לו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x