$
בארץ

בג"ץ לכץ: נמק מדוע לא יחודשו לאלתר העבודות להקמת גשר יהודית מעל נתיבי איילון

ההוראה של השופטים מגיעה לאחר שמשרד התחבורה עיכב את העבודות על גשרון הולכי הרגל שאמור לחבר בין רחוב יהודית לרחוב יגאל אלון. העבודות היו אמורות להסתיים בקיץ האחרון, לאחר תכנון של כ-10 שנים

ליאור גוטמן 16:2425.11.18

לשופטים נמאס מהסחבת והתירוצים: בג"ץ הורה לשר התחבורה ישראל כץ לנמק עד תחילת ינואר מדוע לא יחודשו לאלתר העבודות לבניית גשר יהודית.

 

עיון בהחלטת השופטים פוגלמן, מינץ ואלרון מעלה שתי הנחיות קצרות ומונומקות שתכליתן להניע את שר התחבורה ישראל כץ לתת פתרון לסוגיה. ההחלטה הראשונה היא לקבל ממנו הסבר "מדוע לא תבוטל הנחיית שר התחבורה להקפיא את העבודות להקמת גשר יהודית", ואילו ההוראה השנייה היא לנמק "מדוע לא תבצע חברת נתיבי איילון את עבודות שלב ב' של גשר יהודית, כמתוכנן, ללא דיחוי נוסף".

 

ההוראה של השופטים מגיעה לאחר שמשרד התחבורה "גרר רגליים" ועיכב את העבודות על גשרון הולכי הרגל שאמור לחבר בין רחוב יהודית לרחוב יגאל אלון. העבודות על גשר יהודית היו אמורות להסתיים עוד בקיץ האחרון לאחר תכנון של קרוב לעשר שנים. שנייה לפני ביצוע העבודות, ולאחר אזהרה של סגירת נתיבי איילון לשישה סופי שבוע רצופים, שר התחבורה ישראל כץ הקפיא את העבודות בטענה שהן יפריעו לעבודות חישמול מסילת הרכבת באזור תל אביב. עיריית תל אביב טענה מנגד שמדובר בכניעה ללחצים של מפלגות חרדיות שביקשו למנוע עבודות במהלך שבת.

 

 

הדמיית גשר יהודית הדמיית גשר יהודית צילום: חן אדריכלים

 

בדיון שהתקיים לפני כחודש מתח ביהמ"ש ביקורת נוקבת על כץ, ואמר שהסברי השר שהורה מצד אחד להקפיא עבודות שם ומצד שני טען באמצעות הפרקליטות שזוהי רק השהייה, לא עומדת במבחן ההגיון. "הסיפור הזה משונה ונראה כמו נשף מסכות, יש שר תחבורה שנותן הנחיות, לאחר מכן יש כל מיני רעיונות שזה חד משמעי שהשר נותן הוראות ואז באים לבית משפט ואומרים זה לא נכון, אני לא מכיר שהדובר מוציא פקודות בלי שהשר רואה אותם. בינתיים מה שקרה הוא שחלפו חודשיים ולא קרה שום דבר, זה פרויקט שתוכנן על ידי כולם, שר התחבורה היה שותף לזה, היה אפשר להבין, חלפו חודשיים נוספים אין שום דבר גם האימרה של אדוני אולי בעוד 3 שבועות יהיה משהו, השאלה מה אנו צריכים לעשות עם זה?", תהה השופט.

 

במשרד התחבורה מרוצים מהוראת השופטים וטוענים שבניגוד להודעת עיריית תל אביב, בית המשפט העליון קיבל את בקשת משרד התחבורה לקבלת ארכה של חודש לבחינת כלל ההתייחסויות של הגורמים לביצוע העבודות של גשר יהודית בתל אביב.

 

יצוין כי בית המשפט העליון לא הוציא צו עשה, אלא נתן ארכה של חודש ימים לעדכן את בית המשפט על אופן ביצוע העבודות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x