שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

רשות המים מתייבשת: ארבעה בכירים פורשים ואין מחליפים

מנהל מחלקת המחקר עמיר גבעתי יפרוש בעוד כחודש, בעלי תפקידים נוספים כבר עזבו, ומנהלים בדרגים נמוכים יותר נטשו עם מעברה של הרשות מת"א לירושלים. גל העזיבות מתרחש בתקופה רגישה לרשות שמתמודדת עם משבר במשק המים

ליאור גוטמן 06:5221.11.18

מכה נוספת למשק המים השרוי במשבר: גל פרישות של מנהלים בכירים ברשות המים. ל"כלכליסט" נודע שמנהל מחלקת המחקר, עמיר גבעתי, יפרוש בעוד כחודש, לאחר שבשבועות האחרונים פרשו בכירים נוספים והשאירו ואקום בתקופה קשה למשק המים.

 

עזיבת הבכירים מגיעה בתזמון גרוע לרשות מסיבה נוספת: לפני כחודש פירסם מבקר המדינה יוסף שפירא דו"ח נוקב על תפקוד הרשות וטען שהיא אשמה בגירעון של כמיליארד מ"ק מים.

 

 

לפני כמה שבועות עזב דורון מרקל, האחראי על אזור הכנרת, ועדיין לא מונה לו מחליף אלא רק ממלא מקום. פורשת נוספת היא תמי שור, סמנכ"לית הרגולציה והכלכלה, וכך גם משה גראזי, שהיה מנהל רשות המים בפועל עד לקיץ 2017 ומאז היה בכיר ברשות.

 

 

רננה רז בקמפיין של רשות המים "ישראל מתייבשת" רננה רז בקמפיין של רשות המים "ישראל מתייבשת" צילום: אורי שור, רשות המים

 

 

עזיבת גבעתי עלולה להיות הבעייתית ביותר. גבעתי היה אחראי על התחזיות ועל המדידות של משק המים. הנתונים שאסף היו חלק מהבסיס להנחות שהובילו את הממשלה לאשר תוכנית חירום להקמת מתקני התפלה, להוסיף קידוחים ולמתוח צנרת.

 

מלבד כל אלה, פרשו באחרונה מנהלים בדרג נמוך יותר בעקבות מעבר הרשות מתל־אביב לירושלים.

 

משק המים סובל מ־5 שנות בצורת רצופות, וקיים חשש לשנת בצורת שישית אם לא יתאמתו התחזיות לחורף גשום.

 

מרשות המים נמסר בתגובה כי היא כפופה להחלטה ממשלה להעתקת המשרדים לירושלים, והיא מביאה בחשבון חילופי עובדים. מנהל הרשות גיורא שחם: "אני רואה בחילופי הדורות התחדשות ארגונית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x