$
בארץ

המשטרה ורשות המסים: תשתית ראייתית נגד השר דרעי לביצוע עבירות מס, מרמה והפרת אמונים

המשטרה ורשות המסים סיימו את חקירתם של שר הפנים ומקורביו. תשתית ראייתית לכאורה גם נגד אחיו של דרעי, עו"ד שלמה דרעי, המשמש כיום בתפקיד סגן יו"ר קק"ל, על ביצוע עבירות מס במיליוני שקלים; דרעי: "לא עברתי על החוק"

תומר גנון 09:3320.11.18

המשטרה ורשות המסים ממליצות להעמיד לדין את שר הפנים, אריה דרעי, על ביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות מס של מיליוני שקלים, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ומסירת תצהיר כוזב (שבועת שקר) למבקר המדינה וליו"ר הכנסת בנוגע לנכסיו והכנסותיו. תיק החקירה יעבור בימים הקרובים לפרקליטות מחוז ת"א (ניסוי וכלכלה) לבחינה.

 

על פי הודע שפרסמה הבוקר המשטרה, במסגרת הפרשה התבססה תשתית ראייתית לכאורה גם נגד אחיו של דרעי, עו"ד שלמה דרעי המשמש כיום בתפקיד סגן יו"ר קק"ל, על ביצוע עבירות מס בסכומים של מיליוני שקלים. כן התבסס חשד לביצוע עבירות הלבנת הון ועבירות מס נגד חשודים נוספים.

 

 

 

 

שר הפנים אריה דרעי שר הפנים אריה דרעי צילום: גיל יוחנן

 

 

 

החקירה שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ביחד עם פקיד שומה חקירות מס הכנסה ת"א, העלתה חשד לכאורה להתנהלות חריגה בחשבונות בנק הקשורים באריה דרעי ובני משפחתו, והצביעה על העברות סכומי כסף משמעותיים מאנשי עסקים למשפחת דרעי, חלקם קודם לחזרתו לפעילות פוליטית וחלקם לאחר שובו לכנסת.

 

באפריל 2016 החלה חקירה גלויה ונחקרו עשרות מעורבים, ובמאי 2017 החל שלב נוסף בחקירה במסגרתו נחקר באזהרה השר אריה דרעי. החקירה עסקה בהעברות כספיות בסכומים של מאות אלפי שקלים, שהועברו לשר דרעי מאנשי עסקים שונים, במהות התשלומים, טיבם ואופן הדיווח עליהם; בעסקאות למכירת מגרשים בבעלות דרעי בהר שמואל ובגבעת שאול; ברכישת מגרש בספסופה; בהצהרות של השר ליו"ר הכנסת ולמבקר המדינה; בדיווחים חסרים בהצהרות הון לרשויות המס ועוד.

 

על פי המשטרה, חרף העובדה שהשר דרעי נדרש מפורשות שלא לשוחח עם אחד המעורבים על הסוגיות שנחקרו והוזהר מפני שיבוש ראיות, הוא פנה אליו מיד בסמוך לסיום חקירתו ושוחח עמו על תוכן הדברים, ועל עדותו הצפויה במשטרה ורענן את זיכרונו.

 

על פי המשטרה החקירה בנוגע לחשדות נוספים שנחקרו טרם הסתיימה, אך מדובר בפרשה נפרדת שבה לא התבססה בחומר שנאסף תשתית ראייתית נגד השר דרעי ועל כן הוחלט שלא לעכב העברת התיק בו נחקרו החשדות שפורטו לעיל – לעיון הפרקליטות.

 

מלשכתו של שר הפנים, אריה דרעי, נמסר בתגובה: "אנו מברכים על סיום חקירת המשטרה שנמשכה כמעט 3 שנים. קיבלנו בסיפוק את גניזת החשדות החמורים של קבלת שוחד, גניבה מעמותות ועוד, שהביאו בזמנו לפתיחת החקירה. אנו מאמינים כי כאשר הפרקליטות תדרש לעניין, יוסרו גם שאר החשדות ויתברר כי השר אריה דרעי לא עבר על החוק".

 

עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של עו"ד שלמה דרעי, מסר : "אני משוכנע שהפרקליטות תגיע למסקנה שעו"ד דרעי לא עבר עבירה כלשהי, וכי אין מקום להגיש נגדו כתב אישום".

 

פרקליטיה של יפה דרעי, עוה״ד טל שפירא ואריאל כפרי סירבו בשלב זה להתייחס לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x