$
בארץ

לראשונה מזה שנה וחצי: ארקדי גאידמק הגיע לישראל

איש העסקים, שנמנע מלהגיע לישראל בגלוי, נמצא פה לרגל השקת חנות תכשיטים שפותחת בתו במלון סטאי ביפו

יעל ולצר 17:1519.11.18
לראשונה מזה שנה וחצי: איש העסקים ארקאדי גאידמק מבקר בישראל בגלוי. הוא שוהה במלון סטאי ביפו, ששייך לרשת המלונות של משפחת נקש.

 

 

 

גאידמק הגיע לישראל לרגל השקת חנות התכשיטים gadiya jewelry שפותחת במלון בתו, קטיה, שעלתה לישראל לפני כשנתיים ונחשבת ליד ימינו. היא ואחותה סוניה הן הבעלים של חברת Gaydamak Jewelry, מותג תכשיטי יוקרה שפועל בכ־25 מדינות בעולם. לפי מגזין ELLE, בין לקוחות החברה ניתן למנות את מדונה, סלמה הייק, אלישיה קיז והראפר פארל ויליאמס.

 

גאידמק בתקופה מאושרת פחות גאידמק בתקופה מאושרת פחות צילום: אוראל כהן

 

יש לציין, שעלות לינה בלבד במלון המפואר באמצע השבוע מוערכת בכ-2,000 שקל ללילה, והמחיר עולה כמובן בסוף השבוע.

 

ההון הגדול וההסתבכות

גאידמק בן ה-67 עשה את הונו הגדול מעסקאות נדל"ן בברית המועצות, ומאוחר יותר מעסקאות נשק באפריקה. לפני כ-13 שנה הוצא נגדו צו מעצר בצרפת בחשד לסחר לא חוקי בנשק, מתן שוחד והעלמת מסים בהיקף של מיליוני דולרים. בסופו של דבר הוא הורשע ב־2009 בגין סחר לא חוקי בנשק עם אנגולה, ונשפט בהיעדרו לשש שנות מאסר. הוא ערער, זוכה מחלק מההאשמות ועונשו קוצר לשלוש שנים.

 

במקביל שהה בישראל ורכש בין היתר את קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל, בית"ר ירושלים בכדורגל, חברת הנדל"ן אוסיף, בית ההשקעות גילאון, ביה"ח ביקור חולים בירושלים ותחנת הרדיו 99FM , אותה מכר אותה לקראת התמודדותו על ראשות עיריית ירושלים ב-2008. הסאגה הסתיימה עם כשלונו בבחירות, אז עזב את ישראל לרוסיה.

 

בסוף 2015 הסגיר עצמו לצרפת, נכלא, ושוחרר בפועל כעבור שלושה חודשים וחצי תחת תנאים מגבילים. כעת הוא נחשב מבחינת הרשויות בפריז כאסיר משוחרר שיכול לעזוב את המדינה האירופית לצרכים משפחתיים, מקצועיים או רפואיים.

 

גאידמק נמנע להגיע לישראל בגלוי, והפעם האחרונה בה הגיע היתה במאי 2017, כדי להעיד בהליך של בקשה לפשיטת רגל שנפתח נגד איש העסקים נחום גלמור. גאידמק טען, שגלמור חייב לו 140 מיליון דולר. בבית המשפט ענה לשאלה האם הוא מתכנן חזרה לישראל: "מי יודע, יש לי את הבית שלי פה, יש לי הכל".

 

בתו, קטיה, סיפרה, שגם אם אביה לא הופיע בשנתיים האחרונות בישראל בגלוי, והפעם האחרונה בה היה פה בגלוי היתה במאי 2017, אבל במשך הזמן הזה היה כל הזמן על הקו, וכמעט מדי חודש נהג להגיע ולשהות בישראל. "אבי הוא איש חופשי לחלוטין, כל ההאשמות נגדו בוטלו, והוא פשוט מעדיף להתרחק מאור הזרקורים ולהתמקד במשפחה. הוא נוהג להוציא את הנכדים מהגן, ונהנה מכל הקשור בסבאות במשרה מלאה", הסבירה קטיה. ב-2017 כשהגיע גאדימק לישראל, הוא העיד בהליך של בקשה לפשיטת רגל שנפתח נגד איש העסקים נחום גלמור. גאידמק טען, שגלמור חייב לו 140 מיליון דולר. בבית המשפט ענה לשאלה האם הוא מתכנן חזרה לישראל: "מי יודע, יש לי את הבית שלי פה, יש לי הכל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x