בארץ

סמוטריץ' דורש לקיים דיון בוועדת הכספים על גובה הגירעון בתקציב

חבר ועדת הכספים פנה ליו"ר הוועדה משה כפני בדרישה לקיים דיון דחוף בנושא "בעקבות הפרסומים האחרונים בדבר עומק הגירעון המצטבר מראשית השנה". לדבריו, "זה יהיה חוסר אחריות מצד הכנסת שלא לבקר את הממשלה בעניין בזמן אמת"

צבי זרחיה 18:2918.11.18

חבר ועדת הכספים ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) דורש לקיים דיון דחוף בוועדה על גובה הגירעון בתקציב.

 

 

 

במכתב אל יו"ר הועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) כתב סמוריץ כי "יש לקיים דיון דחוף בגובה הגרעון ובחשש מפני פגיעה בדירוג האשראי של ישראל בעקבות הפירסומים האחרונים בדבר עומק הגרעון המצטבר מראשית השנה, העומד על פי דו"ח הכנסות המדינה לסוף חודש אוקטובר על 3.6%, אל מול יעד הגירעון הממשלתי, העומד כידוע על 2.9%".

 

יו"ר ועדת הכספים משה גפני יו"ר ועדת הכספים משה גפני צילום: אוראל כהן

 

לדברי סמוטריץ :"לחריגה ביעד הגרעון עלולות להיות השלכות קשות על המשק, על דירוג האשראי, על יכולתה של הממשלה לעמוד בהתחייבויותיה, ועל השירותים שבסופו של יום תוכל המדינה לתת לאזרחיה".

 

"דומה כי הגיע העת לקיים בעניין דיון מעמיק בוועדת הכספים ולזמן אליו את שר האוצר, את אנשי המקצוע במשרדו, ואת נציגי בנק ישראל. יהיה זה חוסר אחריות מצידה של הכנסת שלא לבקר את הממשלה בעניין בזמן אמת".

 

יצויין כי שר האוצר משה כחלון אמר שלשום כי יש למדוד את גובה הגירעון רק בסוף שנת התקציב. באוצר מעריכים כי הגירעון בחודש נובמבר יהיה נמוך מזה שהוצג באוקטובר 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x