שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הממשלה אישרה את מינוי פרופ' אמיר ירון לנגיד בנק ישראל

ירון שיחליף את קרנית פלוג לאחר 5 שנים בתפקיד: "אני מודע לכובד האחריות המוטלת על כתפיי, ואעשה כל שביכולתי כדי לבצר את חוסנה והמשך צמיחתה של כלכלת ישראל"

צבי זרחיה 11:3118.11.18
הממשלה החליטה היום (א') לאשר את מינויו של פרופ' אמיר ירון כנגיד בנק ישראל. ירון שוהה בארה"ב יכנס לתפקידו בעוד כמה שבועות. לאור פרישתה בשבוע שעבר של הנגידה ד"ר קרנית פלוג, משמשת כעת המשנה לנגידה פרופ' נדין בודו טרכטנברג כממלאת מקום הנגיד.

 

ירון אמר הבוקר כי "שמחתי לקבל את החלטת הממשלה להמליץ לנשיא המדינה למנות אותי לנגיד בנק ישראל. ברצוני להודות לראש הממשלה, לשר האוצר ולממשלת ישראל על האמון שניתן בי. זהו כבוד גדול עבורי לאייש את תפקיד הנגיד, שאותו מילאו לאורך השנים טובי כלכלני ישראל".

 

 

פרופ' אמיר ירון פרופ' אמיר ירון צילום: יח"צ

 

הוא הוסיף כי "אני מודע לכובד האחריות המוטלת על כתפיי, ואעשה כל שביכולתי כדי לבצר את חוסנה והמשך צמיחתה של כלכלת ישראל, באופן שהציבור כולו יהנה מפירותיה. אני מודה לנגידה היוצאת, ד"ר קרנית פלוג, שמעבירה לידי מוסד מנוהל לתפארת, שמוביל כלכלה צומחת ויציבה, וגם לד"ר נדין בודו טרכטנברג, אשר משמשת כנגידה בפועל עד לכניסתי לתפקיד".

 

עוד אמר כי "אני נרגש לחזור לישראל לאחר השנים בהן שהיתי בארצות הברית לטובת עבודתי האקדמית, ורואה במשרה זו את פסגת דרכי המקצועית".

 

שר האוצר משה כחלון התייחס לאישור הממשלה למינוי נגיד בנק ישראל ואמר כי: "בהצלחה לנגיד בנק ישראל החדש פרופ' אמיר ירון בתפקידו החדש. כלכלת ישראל נמצאת במצבה הטוב ביותר מאז קום המדינה ואנו נמשיך לעבוד יחד עם הנהלת בנק ישראל החדשה בהובלת הנגיד לטובת המשך שגשוגה".

 

שר האוצר משה כחלון התייחס לאישור המינוי וכתב: ברכות לנגיד בנק ישראל החדש פרופ' אמיר ירון על אישור מינויו בממשלה. כלכלת ישראל נמצאת במצבה הטוב ביותר מאז קום המדינה ואנו נמשיך לעבוד יחד עם הנהלת בנק ישראל החדשה בהובלת הנגיד לטובת המשך שגשוגה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x