שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בחירות 2019

נתניהו יישאר שר הביטחון, ימנה בקרוב שר חוץ

גורמים בלשכת נתניהו מסרו הערב כי רה"מ יאייש בקרוב את משרות שר החוץ ושר הקליטה. במקביל הוא מתכוון להשאיר את תיק הביטחון ובידיו - ובכך להתריס כלפי בנט שמאיים לפרוש מהממשלה אם לא יקבל את התיק. ב-20:00 צפוי נתניהו למסור הצהרה לתקשורת

צבי זרחיה 17:1418.11.18

גורמים בלשכת נתניהו הודיע אחר הצהרים כי ראש הממשלה יבצע בקרוב שורת מינויים של שרים. על פי הערכות, מדובר באיוש משרת שר החוץ ושר הקליטה. נתניהו מתכוון להשאיר את תיק הביטחון בידיו, ובכך בעצם מתריס כלפי בנט שאיים לפרוש מהממשלה, אם לא יקבל את תיק הביטחון.

 

גורמים פוליטיים אומרים כי נתניהו מותח את החבל, ואם בנט או כחלון יתמכו בפיזור הכנסת הוא יאשים אותם בפיזור ממשלת ימין.

 

מוקדם יותר אמרו מקורביו של ראש הממשלה כי הוא צפוי לקיים הערב ב-20:00 מסיבת עיתונאים משמעותית. זמן קצר קודם לכן, בשעה 18:30 נתניהו צפוי להיפגש עם שר האוצר משה כחלון - אולי במאמץ אחרון למנוע את פירוק הממשלה.

 

 

 

 

מוקדם יותר הבוקר ביטל נתניהו את ישיבת שרי הליכוד שנועדה להתקיים לפני ישיבת הממשלה, וכן את ישיבתו עם ראשי הקואליציה שמתקיימת מדי יום ראשון לאחר ישיבת הממשלה.

נתניהו וכחלון. רה"מ יפעיל לחץ כבד על כחלון שלא להקדים את הבחירות נתניהו וכחלון. רה"מ יפעיל לחץ כבד על כחלון שלא להקדים את הבחירות צילום: עמית שאבי

 

 

גורמים פוליטיים העריכו הבוקר כי נתניהו ביטל את הישיבות הללו, כי בהן ראשי המפלגות עשויים היו להודיע על תמיכתם בהקדמת הבחירות. נתניהו יפעיל הערב לחץ כבד על כחלון שלא להקדים את הבחירות. נתניהו מעוניין לדחות את הקדמת הבחירות עד כמה שניתן.

 

כחלון מצידו הודיע אתמול שאם נתניהו לא ישלוף בפגישתו היום שפן מהכובע אז אין ברירה והולכים לבחירות, כי לא ניתן לקיים קואליציה עם 61 חברי כנסת. שר החינוך נפתלי בנט סבור אף הוא שבהיעדר רוב בכנסת לנוכח פרישתו של ליברמן וחברי ישראל ביתנו וכמה ח"כים מורדים מהקואליציה - יש ללכת לבחירות. לעומתם שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע כי יאם רה"מ רוצה להמשיך עם הממשלה הנוכחית - ש"ס תתמוך בו"

 

ב"הבית היהודי" מאיימים להקדים את הבחירות אם בנט לא ימונה כשר ביטחון בעוד שנתניהו ימנה שר חוץ. מהמפלגה נמסר כי "הודעת נתניהו על איוש משרד החוץ לא משנה מאומה. זוהי ממשלה שנקראת ימין ועושה שמאל. ללא הטלת משימת שיקום הביטחון על בנט, יש לגשת לבחירות מיידיות. הממשלה היא ממשלה עם מדיניות שמאל: קריסה בהרתעה מול חמאס, אי פינוי חאן אל אחמר, מדיניות רפה כלפי מחבלים ומשפחותיהם לאחר פיגועי טרור. ללא מסירת תיק הביטחון לבנט על מנת לחלץ את ישראל ממשבר האמון הבטחוני הקשה בו היא מצויה, אין טעם בקיום ממשלת שמאל. לציבור נמאס להצביע ימין ולקבל שמאל".

 

בתוך כך, הבית היהודי מאיים שלא להצביע עם הקואליציה כל עוד לא ימונה מחדש אלי בן דהן כסגן שר הביטחון. לאחר, שנתניהו לא מינה את בן דהן כסגנו במשרד הביטחון. ב"הבית היהודי" אמרו ש"בשעות האחרונות פעלנו באינטנסיביות מול אנשי לשכת ראש הממשלה על מנת למנוע ההחלטה הלא הוגנת של פיטורי סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, שהתקבלה ללא כל סיבה מוצדקת. לצערנו, ראש הממשלה ואנשי נוהגים בכוחניות כלפי הבית היהודי, כפי שלא היו עושים מול אף מפלגה אחרת. נוצר מצב א-סימטרי, שבו סגן שר הביטחון נאלץ לשלם את המחיר על התפטרותו המבישה של שר הביטחון אשר ברח מאחריות. אין כל סיבה לפטר צוות שלם של סגן שר ויועציו, ולשלוח מספר משפחות לאבטלה מיידית, בשל גחמה בלתי מוסברת".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה אחר הצהריים בקבלת פרס מארגון Jerusalem Leaders Summit: "היום או מחר ראש הממשלה יחליט אם ללכת לבחירות או לא. אם הולכים לבחירות - זה צריך להיעשות במהירות האפשרית. אני מאמינה שנתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה גם אחרי הבחירות. אני מקווה שהבית היהודי תהיה המפלגה החזקה ביותר לצדו, כמפלגת ימין אידיאולוגית. אבל זה תלוי במספר המנדטים שנקבל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x