שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בדיקת כלכליסט

הח"כית החדשה שתקבל 170 אלף שקל, רכב ו-3 יועצים - לכהונה בפגרה

פיזור הכנסת ישאיר כמה וכמה פוליטיקאים חסרי תעסוקה, אבל עם תזרים נדיב עד פתיחת הכנסת הבאה. קבלו למשל את עו"ד אוסנת מארק, שתושבע מחר לכנסת וצפויה לקבל ממנה משכורת נאה במשך כארבעה חודשים כמעט בלי לעבוד בה

צבי זרחיה 07:0118.11.18

עו"ד אוסנת מארק שתושבע לכנסת מחר במקומו של ח"כ ז'קי לוי (הליכוד) צפויה לקבל משכורת מבית המחוקקים במשך כארבעה חודשים כמעט בלי לעבוד בכנסת, שתתפזר בתוך כמה שבועות ותצא לפגרת הבחירות. משכורת חודשית של חבר כנסת היא 42,556 שקל, ועל כן מדובר בסכום כולל של 170.2 אלף שקל.

 

 

 

מארק תהיה זכאית לרכב חכור, שלושה יועצים פרלמנטריים, לשכה פרלמנטרית ותקציב ליצירת קשר עם הציבור ולשכירת לשכה מחוץ לכנסת. עם זאת, אם לא תיבחר לכנסת הבאה ותפרוש מקץ כארבעה חודשים — לא תקבל דמי הסתגלות מהכנסת.

 

עו"ד אוסנת מארק עו"ד אוסנת מארק צילום: עטא עוויסאת

 

 

מארק, תושבת מעלה אדומים, בעלת תואר במשפטים ממכללת רמת גן ובעלת משרד לעריכת דין בירושלים המתמחה במשפט אזרחי, בדיני משפחה ובגישור.

עוד שינויים בכנסת: שר הביטחון המתפטר אביגדור ליברמן יחזור לכהן מחר כחבר כנסת מהשורה, במקומה של ח"כ יוליה מלינובסקי, חברת סיעתו ישראל ביתנו. ליברמן התפטר מהכנסת במסגרת "החוק הנורבגי הקטן", המאפשר לשר או סגן שר להתפטר מחברותו לטובת נציג אחר מסיעתו, ובמקומו נכנסה מלינובסקי. הוא ימשיך להיות מאובטח ולנסוע ברכב ממשלתי מוגן בשנים הקרובות כשר ביטחון לשעבר.

 

מלינובסקי הושבעה לכנסת ב־1 ביוני 2016. היא תהיה זכאית לדמי הסתגלות של משכורת וחצי (בגין שנה וחצי שנות כהונתה) של כ־64 אלף שקל.

 

ח"כ משה מזרחי (המחנה הציוני) נכנס לכנסת ב־18 באוקטובר 2018, במקומו של זוהיר בהלול, שהתפטר במחאה על חוק הלאום. מזרחי כבר הגיש שתי הצעות חוק פרטיות אבל לא יוכל לקדמן לנוכח התפזרותה הקרובה של הכנסת. גם הוא לא יקבל דמי הסתגלות אם לא ייבחר לכנסת הבאה.

 

במשכורת ינואר 2019, זמן פגרת הבחירות, צפויים כל חברי הכנסת לעדכון שכר של כ־%2.5–3%, כלומר תוספת של 1,276 שקל בחודש. שיעור העדכון ייקבע בינואר בהתאם לעלייתו של השכר הממוצע במשק ב־2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x