שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערכות: הבחירות יתקיימו במרץ; נתניהו מכחיש: "השמועות אינן נכונות"

ראש הממשלה נפגש היום עם שר החינוך ודן עימו בדרישתו לקבל את תיק הביטחון - מהלך ששר האוצר משה כחלון הטיל עליו וטו; לדברי גורמים פוליטים, הבחירות יוקדמו ולפי ההערכות יתקיימו במרץ 2019; נתניהו: "לוקח לעצמי את תיק הביטחון, חשוב לשמור על ממשלת הימין"

צבי זרחיה 14:5116.11.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום לשר החינוך נפתלי בנט כי השמועות על כך שהתקבלה החלטה על הליכה לבחירות אינן נכונות. נתניהו משוחח כעת בטלפון עם כל ראשי סיעות הקואליציה, ומסה לשכנען שלא להביא להפלת הממשלה.

 

נתניהו ובנט דנו היום בדרישתו של שר החינוך לקבל את תיק הביטחון - דרישה שלא תצא אל הפועל בשל התנגדות שר האוצר משה כחלון. בתום הפגישה אמרו גורמים פוליטים כי ישראל הולכת לבחירות, ולפי ההערכות הן יתקיימו במרץ 2019.

 

נתניהו מנסה אמנם לשכנע את השותפים הקואליציוניים להישאר בממשלה, אך נראה שלא יצליח בכך לנוכח עמדתם של כחלון ושר הפנים אריה דרעי ולאחר שלסירב למסור את תיק הביטחון לבנט. הגורמים מעריכים שנתניהו עשוי לנצל את הקדמת הבחירות להאשמת כחלון, בנט, ליברמן ודרעי בהפלת ממשלת ימין.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו הדגיש שחשוב לעשות כל מאמץ כדי לשמור על ממשלת הימין ולא לחזור על הטעות ההיסטורית של 92’ כשהפילו ממשלת ימין, העלו את השמאל לשלטון והביאו את אסון אוסלו על מדינת ישראל. ראש הממשלה נתניהו עדכן את השר בנט על כך שבשלב המיידי ראש הממשלה לוקח לידיו את תיק הביטחון לאור האתגרים הקריטיים העומדים כעת לפתחה של מדינת ישראל. בתחילת השבוע ראש הממשלה יקיים שיחות עם ראשי הקואליציה והוא סומך על אחריותם של השרים שלא יעשו טעות היסטורית של הפלת ממשלת ימין".

 

בנט תבע את תיק הביטחון כתנאי להישארותו בקואליציה לאחר התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן שלשום. ואולם כחלון הטיל וטו - ודרש ללכת לבחירות.

 

בפגישה עם נתניהו אתמול אמר כחלון כי היציבות הנדרשת לא ניתנת להשגה במצב הנוכחי, ולכן המעשה האחראי ביותר הוא הקמת ממשלה חדשה, חזקה ויציבה.

 

גם דרעי נפגש אתמול עם נתיהו, ותמך בעמדת כחלון בהליכה לבחירות. לדבריו, "טובת המדינה מחייבת הליכה מוסכמת לבחירות".

  

בתוך כך, שרת המשפטים איילת שקד אמרה היום לפני פגישת נתניהו-בנט כי "לאור משבר האמון הביטחוני, חיוני למנות את בנט לשר הביטחון כדי להשיב לישראל את ההרתעה. ישראל יכולה לחזור לנצח. לא נכון להשאיר את המצב בדרום כפי שהוא".

 

עם זאת הוסיפה כי "אם מחליטים שהולכים לבחירות, צריך לעשות זאת תוך שלושה חודשים, לא יותר מכך, כדי למנוע פגיעה בכלכלה, בביטחון ולהפחית את כמות השיח הציבורי הרעיל".

 

 

נתניהו נתניהו צילום: יריב כץ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x