$
משפט

החשד: בלדרי LLD החביאו יהלומים בקונדומים כדי לחמוק מחוקרי המכס

כך טוען עד המדינה בפרשה. כבר בדיון הארכות המעצר הראשון בפרשה אמר השופט שהדרך שבה הוכנסו היהלומים לישראל על פי החשד, מעידה שהמעורבים ידעו שמודבר בהברחה

תומר גנון 09:5115.11.18

החשד להברחת יהלומים ב-LLD של לב לבייב: עד המדינה בפרשה, ששמו אסור לפרסום, טוען כי רשת הבלדרים שהבריחה את היהלומים מרוסיה לישראל, עשתה בין היתר שימוש בקונדומים כדי לא להיתפס במכס. כך פורסם הבוקר לראשונה ב-ynet. היהלומים שהוכנסו לקונדומים, כך החשד, הוצנעו על גופם של החשודים.

 

ככל הידוע הבלדרים שנתפסו בחודש מרץ בנתב"ג, והצביעו על עד המדינה כמי שעבורו פעלו, לא הצניעו את היהלומים על גופם בשיטה זו.

 

 

 

כבר בדיון הארכות המעצר הראשון בפרשה, שאליו הובאו 6 חשודים ובהם בנו של לבייב, זבולון, ומנכ"ל LLD, ראובן שמואלוב, אמר השופט גיא אבנון כי הדרך שבה הוכנסו היהלומים לישראל על פי החשד, מעידה שהמעורבים ידעו שמודבר בהברחה. בדיון אחר שנערך הוסיף נציג היאחב"ל, רפ"ק גל צ'סנר, כי חברת LLD עשתה שימוש בבלדרי היהלומים בשיטות של בלדרי סמים.

מנכ"ך LLD ראובן שמואלוב מנכ"ך LLD ראובן שמואלוב צילום: תומר גנון

 

 

במסגרת החקירה חשפה המשטרה גם כי בעקבות עימותים שהיא ערכה בין עד המדינה לחלק מהחשודים, ובהם מנכ"ל LLD שמואלוב, עלה חשד כי לבייב האב הורה לבנו למחוק מיילים ותכתובת בטרם חקירת הברחת היהלומים מרוסיה לישראל הפכה לגלויה. בנוסף התעורר חשד של רשות המסים לגבי תשלומים שונים שביצעה החברה במזומן באמצעות מעטפות כסף בחו"ל.

 

אתמול פנתה חברת LLD של לבייב לבית משפט השלום בראשל"צ בבקשה לשחרר עשרות מיליוני שקלים שהוקפאו בחשבונותיה, במסגרת חקירת החשד להברחה של יהלומים בהיקף של 300 מיליון שקלים מרוסיה לישראל בין השנים 2010-2018.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x