$
בארץ

עד 200 אלף שקל - השרים מקדמים מענקי פרישה מיוחדים למנכ"לי משרדיהם

בשעה זו מאשרים השרים טלפונית הצעת חוק המעניקה "מענק פרישה מיוחד" למנכ"לי משרדים, בהתאם לוותק בתפקיד

אדריאן פילוט 21:4214.11.18

שרי הממשלה מנצלים את חוסר הוודאות הפוליטית לאחר התפטרותו היום של שר הביטחון אביגדור ליברמן כדי לצ'פר את המנכ"לים שלהם במאות אלפי שקלים, זאת באמצעות מענקי פרישה מיוחדים שיכולים להמריא לכ-200 אלף שקל. בשעה זו מאשרים השרים באופן טלפוני הצעת חוק המעניקה "מענק פרישה מיוחד" למנכ"לי המשרדים הממשלתיים ולמקביליהם, וזאת בהתאם לוותק בתפקיד.

 

 

לפי ההצעה שמאושרת ברגעים אלו, מנכ''ל שכיהן לפחות 18 חודשים ועד 27 חודשים יקבל מענק שווה ערך לשתי משכורות (שכר של כ-35 אלף שקל אך לא יותר מ-38,088 שקל); אם כיהן בין 27 חודשים ל-36 חדשים יקבל סכום השווה ל-3 משכורות; אם כיהן לפחות 36 חודשים ועד ל-45 חודשים יקבל 4 משכורות; ואם כיהן לפחות 45 חודשים יקבל סכום של 5 משכורות - סכום המתקרב ל-200 אלף שקל מענק מיוחד.

 

עוד עולה מהצעת המחליטים שהגיעה לידי "כלכליסט", כי ההטבה מגיעה לכל מנכ''ל או מקביל למנכ''ל שנמצא בהסדר של פנסיה צוברת (ולא בפנסיה תקציבית). כמו כן, ההטבה תיכנס לתוקף מיד אם אישור ההחלטה - קרי, באופן מידי ותחול גם על מי שפרש מתפקידו, אך עדיין מקיים קשר עובד-מעביד עם המדינה.

כחלון ונתניהו כחלון ונתניהו צילום: אלכס קולמויסקי

 

 

לפי ההצעה, העלות הכוללת של ההצעה נאמדת בכ-2.5 מיליון שקל ולפיכך אין לה משמעות תקציבית אמיתית, אך היא בעלת משמעות סמלית שכן נראית כ"מחטף" האחרון של ממשלת נתניהו לפני פירוקה.

 

מספר רב של שרים, באופן נדיר, הם אלו שביקשו להעלות את ההצעה: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שר החינוך נפתלי בנט, שר הכלכלה אלי כהן, שר הפנים אריה דרעי, שר התיירות יריב לוין, שרת התרבות מירי רגב והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x