$
בארץ

גבאי קרא לבחירות: "מונה אדם לא מתאים לשר הביטחון"

יו"ר המחנה הציוני קרא לערוך בחירות כמה שיותר מהר. גבאי הזכיר כי התפטר מתפקידו כשליברמן מונה לשר הביטחון: "לצערי נתניהו העדיף את הפוליטיקה הקטנה ומינה אדם לא מתאים לתפקיד שר הביטחון. הפוליטיקה הזו הובילה אותנו לכך שחמאס מחליט מתי שר הביטחון שלנו יתפטר מתפקידו"

מורן אזולאי 19:4114.11.18
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ויו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני כינסו הערב (יום ד') מסיבת עיתונאים, בעקבות התפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן והדיווחים על כך שהשר נפתלי בנט מבקש לקבל את תפקיד שר הביטחון. במקביל, סיעת הבית היהודי מתכנסת כדי לדון באפשרות להעברת תיק הביטחון לבנט וההשלכות אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יסרב להעביר לשר החינוך את התיק שעליו ויתר ליברמן. 

 

 

 

גבאי קרא להקדים מיד את הבחירות: "היום הזה הוא יום של תקווה. יום שבו הציניות הפוליטית בין נתניהו וליברמן מגיעה לפיצוץ. יום שבו הציניות הזו קורסת אל תוך עצמה ומביאה להתפרקות. אחרי הפיצוץ יהיה תהליך של שינוי, תהליך של הבראה מהציניות הזאת שהורסת אותנו. אני קורא לבחירות עכשיו. אין שום פתרון אחר. זה הזמן למהלך רחב, גדול, מהלך של אחדות שמחבר בין כל מי שרוצה שינוי".  

 

אבי גבאי. "יום שבו הציניות הפוליטית בין נתניהו וליברמן מגיעה לפיצוץ" אבי גבאי. "יום שבו הציניות הפוליטית בין נתניהו וליברמן מגיעה לפיצוץ" צילום: עמית שעל

 

 

גבאי, שהתפטר מתפקידו כשר להגנת הסביבה עם מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון, הוסיף: "קראתי אז לראש הממשלה להתעשת רגע לפני ולזכור שביטחון נשען על אנשים ומנהיגות. לצערי, נתניהו העדיף את הפוליטיקה הקטנה ומינה אדם לא מתאים לתפקיד שר הביטחון. הפוליטיקה הזו הובילה אותנו לכך שחמאס מחליט מתי שר הביטחון שלנו יתפטר מתפקידו. חבריי ואני, עמיר וציפי, פגשנו אתמול את תושבי הדרום. ראינו את אבודן התקווה".

 

גם לבני קראה לבחירות מוקדמות. לדבריה, "הגיע הזמן להביא ממשלה טובה יותר לישראל וכל הדברים שנאמרו כאן על ידי יו"ר המחנה הציוני אמת לאמיתה. הגיע הזמן שזה מה שיקרה בבחירות דמוקרטיות וטוב שעה אחת קודם. אי אפשר להשאיר את המדינה בידיים שלהם".

  

בפתח דבריה אמרה ח"כ לבני: "אני חושבת שזה יום חשוב, יום עם תקווה, יום שבו אנחנו מתחילים לראות את הממשלה מתפוררת מבפנים, וזה צריך להיות תהליך שמשלים את עצמו. ליברמן פתח את הדלת, עכשיו כולם צריכים לצאת ממנה, ללכת לבחירות ולאפשר לנו לחזור ולנהל את המדינה. לתת ביטחון, להחזיר תקווה לשלום, להחזיר את המדינה שלנו לאנשים שלה".

  

"קופירייטרים נהדרים - ביטחון אפס"

 

היא הוסיפה כי "ליברמן צודק, המלך הוא עירום והוא חשף את מה שאנחנו כבר יודעים הרבה זמן - הממשלה הזאת גם רופסת מול הטרור, גם הפקירה את תושבי הדרום ואם יש משהו שעוד חשוב לומר היום: בשביל ביטחון צריך יותר מסיסמאות נבובות. קופירייטרים נהדרים - ביטחון אפס". 

 

עוד אמרה ח"כ לבני, "כשאני רואה את חמאס צוחק בימים האלה אני באמת רוצה לבכות. אבל יש פתרון אחר וזה הפתרון שאנחנו מציעים. כל מי שמכר לציבור בישראל שהבחירה היא בין כיבוש או כניעה שיקר, והממשלה גם הייתה צריכה לומר את האמת שיש פתרונות נוספים. אנחנו אלה שמציגים את הפתרון הזה שאומר כן, מול חמאס, מול הטרור בעת הצורך מכות וכוח, אבל זה לא יכול להיות הדבר היחידי".

 

במסיבת העיתונאים הדרמטית שערך בצהריים אמר ליברמן: "אני כאן על מנת להודיע על התפטרותי מתפקיד שר הביטחון. השאלה שנשאלת היא למה דווקא עכשיו. מבחינתי מה שקרה אתמול - הפסקת האש בשילוב עם תהליך ההסדרה מול חמאס - זה כניעה לטרור. אנחנו קונים שקט לטווח קצר במחיר פגיעה קשה בביטחון הלאומי לטווח ארוך".  

 

שר הביטחון המתפטר אמר עוד כי "אני חושב שהקו שאנחנו נוקטים בחודשים האחרונים שגוי לחלוטין. נכנסתי לממשלה, כולם ידעו מה עמדותיי, נלחמתי עליהן מבפנים, אבל אי אפשר מצד אחד למנוע כל פעילות התקפית יזומה מול טרור ברצועת עזה - ולמחרת היום לשאול מה פתאום עברו כבר 48 שעות והנייה עוד חי. וזה פחות או יותר מה שהיה. 

 

"אין שום סיבה שאותם ראשי טרור ברצועת עזה ירגישו בנוח כשהם מתהלכים בחופשיות, הם באים להפגנות מול הגדר ומסיתים נגד מדינת ישראל. חמאס לא מדבר לא על דו-קיום, לא על הכרה בישראל, הם לא רוצים לדון איך לשפר את מצב התעסוקה ברצועת עזה. את התקציב שלהם, כ-270 מיליון דולר בשנה, הם ממשיכים להשקיע בהתעצמות". 

 

ליברמן הוסיף: "הייתה מחלוקת אבל למרות חילוקי הדעות, לא חיפשתי סיבות לפרוש. ניסיתי להישאר כחבר נאמן בממשלה ובקבינט כמה שאפשר, לשמור על כל חילוקי הדעות בפנים, גם במחיר אלקטורלי ותדמיתי קשה". הוא טען כי החליט להתפטר עקב העברת הכסף הקטארי לרצועה והפסקת האש שהושגה אתמול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x