שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליאון ניצח בירושלים, מהפכים בר"ג, ראשל"צ ובת-ים

לילה דרמטי בבחירות לסיבוב השני: המתמודד החילוני עופר ברקוביץ הוביל מתחילת הספירה, אבל מהפך בישורת האחרונה הביא לליאון ניצחון. צביקה ברוט הביס בבת-ים את ראש העיר בכר, דב צור הפסיד בראשל"צ לסגנו לשעבר קינסטליך ושאמה-הכהן גבר בר"ג על זינגר

ynet 01:3614.11.18

לילה של מהפכים: בבחירות לרשויות המקומיות לפני שבועיים היו הפתעות רבות, אבל הלילה הזה - בבחירות בסיבוב השני - היה אפילו יותר דרמטי. משה ליאון, מועמדם של יו"ר ש"ס אריה דרעי ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, היה כבר בפיגור גדול במהלך ספירת הקולות - אבל רגע לפני הסיום הצליח לעקוף את המתמודד החילוני עופר ברקוביץ וגבר עליו. לצד זאת, ראשי ערים רבים הלכו הביתה - יוסי בכר מבת-ים, ישראל זינגר מרמת גן, דב צור מראשון לציון, שלמה בוחבוט ממעלות ועוד רבים אחרים.

 

ירושלים

קרב צמוד בבירה הסתיים במהפך דרמטי ובניצחונו של משה ליאון. עופר ברקוביץ הוביל לכל אורך הערב, אך ככל שיותר קלפיות נספרו הפער הלך והצטמצם - עד שהיתרון עבר לליאון, ממש בישורת האחרונה. מספירת 97% מהקלפיות עולה כי ליאון מוביל ב-7,800 קולות, לאחר שברקוביץ הוביל במהלך ההצבעה כבר ב-9,000 קולות. היתרון של ליאון עומד על יותר משלושה אחוזים ונראה בלתי מחיק. 

משה ליאון חוגג משה ליאון חוגג צילום: אי פי איי

 

בעקבות המהפך בספירת הקולות, החלו חגיגות במטה ליאון. אנשיו קראו ברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", החלו לשיר שירים ולרקוד ריקודים חסידיים, לצד שירי שמחה לאידם של החסידים שסירבו לתמוך בליאון. דרעי התקשר אליו ואמר לו: "משה, ברוך השם, שהחיינו".

 

בת ים

מהפך בבת ים - ראש העיר יוסי בכר, שזכה לגיבוי מנתניהו, הפסיד למועמד הליכוד צביקה ברוט בפער של יותר מ-25%.

 

ראשון לציון

גם בראשון לציון הראש לא ממשיך. דב צור, שנעצר במהלך כהונתו והתמודד עם חשדות לשחיתות, נאבק בקרב צמוד מול סגנו לשעבר, רז קינסטליך הצעיר. קינסטליך גבר עליו בפער של כחמישה אחוזים ואמר: "היה קמפיין מאוד לא פשוט, אבל אני שמח שזה נגמר ושעכשיו ראשון לציון תקבל הנהגה חדשה, עם תפיסות חדשות. העיר כולה אמרה את דברה. לא רק הצעירים. דב צור התקשר אליי ובירך אותי. הוא אמר שהוא עומד לרשותי כבר ממחר. אני מאוד מעריך את הטלפון שלו ואשמח להסתייע בו במה שניתן".

 
עופר ברקוביץ', הוביל ברוב הספירה ובסוף הפסיד עופר ברקוביץ', הוביל ברוב הספירה ובסוף הפסיד צילום: עמית שעל

 

רמת גן

ראש עיר נוסף שנחשד בעבירות שוחד - אבל במקרה שלו התיק נסגר - הוא ישראל זינגר. הוא הולך הביתה, לאחר שהפסיד לח"כ לשעבר כרמל שאמה הכהן, ששימש בעבר כשגריר ישראל באונסק"ו, בפער של 12% אחוזים. "אל תתקשר אם לא תתנצל", אמר שאמה-הכהן לזינגר, במהלך החגיגות.

 

כפר סבא

ראש העיר החדש הוא רפי סער, שניצח בפער של שבעה אחוזים את ניצב בדימוס יוסי סדבון.

  

רעננה

מהפך גם ברעננה: איתן גינזבורג, ראש העיר הגאה הראשון בארץ, זכה ל-42% בלבד לעומת 58% ליריבו חיים ברוידא, ראש העיר החדש.

 

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ממשיך לכהונה נוספת ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ממשיך לכהונה נוספת צילום: אוראל כהן

 

אילת

ראש העיר הוותיק מאיר יצחק הלוי נותר על כסאו - הוא קיבל 54% מהקולות לעומת 45% שניתנו ליריבו דובי כהן. במטהו של הלוי החלו חגיגות וראש העיר החדש-ישן אמר לפעילים: "מחר נקום לבוקר מאיר וחדש בו נמשיך לעשות ולקדם את העיר. כמנהיגים אחראים נפעל כבר מחר לאחד את השורות".

  

הוד השרון

מערכת בחירות מכוערת, שכללה השמצות רבות, הסתיימה בניצחונו של אמיר כוכבי על חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב. כוכבי זכה ל-69% מהקולות ואילו קריב, שמפלגת העבודה הסירה את תמיכתה בה, קיבלה 30% בלבד.

 

רמת השרון

אבירם גרובר, ראש העיר המכהן, זכה ב-55% מהקולות וגבר על רון בלקין, יריבו בסיבוב השני. לראש העיר לשעבר יצחק רוכברגר, שהורשע במרמה והפרת אמונים, לא ניתן אישור להתמודד לאחר שהשופט קבע כי "המוסר הציבורי מחייב לקבוע כי במעשיו דבק קלון".

 

 

ראש העין

שלום בן משה, ראש העיר בחמש השנים האחרונות, יישאר בתפקיד גם בחמש השנים הבאות, לאחר שגבר בקרב צמוד על רז שגיא. בן משה קיבל 53% מהקולות לעומת 47% ליריבו. "אני נרגש ביותר ברגעים אלו", אמר הלילה בן משה. "מכל הניצחונות שהשגתי בחיי - זה אחד הניצחונות הגדולים. מעתה תהיה ראש העין אחת, ללא הבדלי שכונות. אני גאה בעיר הזאת ואוהב אותה".

 

 

כרמל שאמה, ראש העיר הנבחר ברמת גן כרמל שאמה, ראש העיר הנבחר ברמת גן צילום: נמרוד גליקמן

 

קריית שמונה

מהפך בעיר הצפונית בישראל: ניסים מלכה, ראש העיר בעשר השנים האחרונות, זכה רק ל-37% מהקולות והפסיד לאביחי שטרן.

 

 

מעלות-תרשיחא

עוד מהפך, והפעם דרמטי במיוחד: ראש העיר הוותיק בישראל, שלמה בוחבוט, קיבל רק 35% מקולות הבוחרים בסיבוב השני והודח אחרי 45 שנות שלטון. ראש העיר החדש הוא ארקדי פומרנץ. לכתבה המלאה לחצו כאן.

 

 

תוצאות נוספות

קרב צמוד במיוחד בקדימה-צורן הסתיים בניצחון של אישה נוספת, וגם קולות החיילים לא יהפכו את התוצאה. קרן גרין זכתה ל-51% לעומת 49% ליצחק גולברי וגברה עליו בפער של 173 קולות. במועצת גוש עציון זכה שלמה נאמן ל-56% מהקולות לעומת 44% למשה סוויל.  

 

הבחירות בשש מתוך שבע רשויות הדרום התנהלו כמתוכנן, מלבד המועצה האזורית חוף אשקלון שבעוטף עזה, שבה הן נדחו בשל המצב הביטחוני ומועדן החדש ייקבע בהמשך בהתייעצות בין שר הפנים אריה דרעי לוועדת הפנים של הכנסת. בלהבים ומיתר הסמוכות לבאר שבע, על אף המתיחות שהורגשה בדרום, שיעורי ההצבעה גבוהים יחסית ועומדים על כ-40%.

 

בכפר כנא שיעור ההצבעה הסופי בסיבוב הקודם עמד על כ-93%, וכעת זו הרשות עם שיעור ההצבעה הנמוך ביותר, שעומד על כ-6%. ככל הנראה הסיבה היא ששני המתמודדים הסכימו ביניהם על רוטציה במהלך הכהונה, מה שייתר עבור התושבים את הבחירה ביניהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x