$
בארץ

פרשת השוחד במשרד התחבורה: דרור גנון ייחקר מחר שוב במשטרה

מ"מ מקום ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית חשוד בקבלת שוחד של מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים, על מנת לקדם את האינטרסים שלהם במשרד התחבורה. גנון מבקש מביהמ"ש לבטל את האיסור שהוטל עליו לשוחח עם עובדים במשרד התחבורה: "אני בבידוד מוחלט מסביבתי"

תומר גנון 19:0112.11.18

ממלא מקום ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית דרור גנון, ייחקר מחר (ג') שוב במשטרה במסגרת פרשת השוחד במשרד התחבורה.

 

 

 

גנון נעצר בתחילת החודש שעבר, ולאחר מכן שהה במעצר בית עד לפני כשבועיים.

 

על פי החשד, גנון קיבל טובות הנאה בשווי מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים שלהם או למקורביהם היה אינטרסים מול משרד התחבורה.

 

היום (ב') פנה גנון לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, וביקש לבטל חלק מהתנאים המגבילים שהוטלו עליו בחודש שעבר. באמצעות עו"ד אלי כץ, גנון טוען בין היתר כי נאסר עליו ליצור קשר עם מעורבים בתיק ועם כל הגורמים במשרד התחבורה ובחברת "עדילא" המייעצת לרשות התחבורה הציבורית. לדבריו, הניסוח הרחב של הסעיף גורם לו ל"בידוד מוחלט מסביבתו" שאינו מאפשר לו לחזור לשגרת חייו.

 

דרור גנון בבית המשפט (ארכיון) דרור גנון בבית המשפט (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

במסגרת הפרשה נחקר גם איש העסקים סעיד עפיפי, בעל השליטה (75%) בחברת סיטי לדור מנצרת העוסקת בתחום הבנייה, ומי שנמצא בקשרי היכרות וידידות ארוכי שנים עם גנון, בחשד שרכש בכ-100 אלף שקל וילונות ומנורות לביתו החדש של גנון בנווה אילן.

 

 

במסגרת חיפוש שנערך בביתו של עפיפי, המשטרה מצאה בכספת סכום של 1.25 מיליון שקל שאותו החרימה לצורכי חילוט. באמצעות עו"ד אורי קורב, פנה עפיפי לבית משפט השלום בראשל"צ וביקש לשחרר את הכסף לאחר שהסביר את מקור הכספים. אתמול הודיעה המשטרה שלאחר שאישרה את גרסתו, היא תשיב לו את הכסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x