שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

למרות דרישת יחימוביץ': היועמ"ש אוסר על זילבר להופיע מחר בפני הוועדה לביקורת המדינה

מדובר בדיון בנושא הקהילה הטרנסג'נדרית בישראל שזילבר, המשנה ליועמ"ש, מרכזת את הטיפול המשפטי בו. בשבוע שעבר פנתה שרת המשפטים שקד ליועמ"ש בדרישה שלא תייצג עוד את הממשלה בטענה שהיא מביעה דעות פוליטיות

שחר אילן 21:3612.11.18

היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט מנע מהמשנה שלו עו"ד דינה זילבר להופיע מחר (ג') בפני הוועדה לביקורת המדינה בדיון על התנהלות הרשויות ביחס לטרנסג'נדרים. בכך דחה מנדלבליט את פניית יו"ר הוועדה ח"כ שלי יחימוביץ' מהמחנה הציוני לאפשר לזילבר, המובילה את הטיפול המשפטי בנושא, להופיע בפני הוועדה. זאת, כפי שלדבריה נקבע חודשיים מראש. הוא הודיע ליחימוביץ' שבמקום זילבר תייצג אותו בוועדה עו"ד דפנה גוטליב ממחלקת ייעוץ וחקיקה.

 

 

 

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ'. "איסור יעיד כי נעשה לה משפט שדה" יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ'. "איסור יעיד כי נעשה לה משפט שדה" צילום: אלכס קולומויסקי

 

יחימוביץ' למנדלבליט: איסור על זילבר להופיע משמעותו שהיא מושעית מתפקידה - בניגוד להצהרתך

 

מוקדם יותר היום כאמור פנתה יחימוביץ' למנדלבליט בדרישה שיאפשר לזילבר להשתתף בדיון. יחימוביץ כתבה כי "אנשים רבים נערכו לדיון עם דינה זילבר, וכי נוכח הודעתך כי היא אינה מושעית מתפקידה ולא יעשה לה בית דין שדה, אין כל מניעה שתופיע בישיבה בנושא זה".

עוד מוסיפה יחימוביץ כי "איסור עליה להשתתף בישיבתה של הוועדה מעיד כי ההיפך המוחלט מהצהרותיך הוא הנכון: כן נעשה לה משפט שדה, היא כן מושעית מתפקידה, והדרג הפוליטי כן קבע את עתידה".

 

ביום שלישי שעבר פנתה שרת המשפטים אילת שקד למנדלבליט בדרישה שזילבר לא תייצג עוד את הממשלה. זאת בטענה שכאשר היא עושה זאת היא מביעה דעות אישיות בעלות אופי פוליטי. היועמ"ש ענה לשקד כי אין לה סמכות להתערב בהחלטתו מי ייצג אותו בכנסת ובממשלה. עם זאת סיכם עם שקד שהוא יאשר בשלב זה אישית כל הופעה של זילבר. בכך נחלה שקד נצחון במסע הזה לדה-לגיטימציה למשנה ליועמ"ש זילבר.

 

שקד אף דרשה לשקול את העמדתה לדין משמעתי. במכתב נזעם ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סקרה שקד סדרה של "התבטאויות קיצוניות ומתריסות כנגד חברי הכנסת ושרי הממשלה" שמהוות לדבריה "לכאורה עבירה משמעתית, וזאת על פי סעיף 43.333 לתקנון שירות המדינה".

 

הדברים מכוונים בעיקר להתנגדות זילבר לחוק היועמש"ים. דברים שזילבר חזרה עליהם בעת הדיון על חוק הנאמנות בתרבות. זילבר קיבצה את הסתייגויותיה לשני החוקים במילים: "הבו לנו יועמ"שים צייתנים, אמנים מסורסים, תקשורת מרוסנת, עם ממושמע ומחונך, שחשיבתו אחידה".

 

מנדלבליט השיב כי אין לשרה סמכות להכתיב ליועץ מי ייצג את עמדתו בפני רשויות השלטון השונות. עם זאת, מנדלבליט סיכם עם שרת המשפטים שיאשר אישית כל הופעה של דינה זילבר עד סיום הבירור. השרה רואה בכך למעשה ניצחון ובמשרד המשפטים טוענים שעד לסיום הבירור לא חל שינוי במעמדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x