$
משפט

המשטרה על פרשת הברחת היהלומים: "חברת LLD של לבייב מתנהלת כארגון פשע"

השופט גיא אבנון הורה על הארכת מעצרם של שלושה חשודים, בהם זבולון לבייב, בנו של לב לבייב, וראובן שמואלוב, מנכ"ל LLD, עד ליום שלישי. המשטרה אמרה בדיון כי החברה "משתמשת בבלדרי יהלומים כמו בלדרי סמים, משבשת ומשמידה ראיות"

תומר גנון 14:5211.11.18

פרשת הברחת היהלומים ב-LLD של לב לבייב: השופט גיא אבנון הורה על הארכת מעצרם של שלושה חשודים, בהם זבולון לבייב  בנו של לבייב וראובן שמואלוב, מנכ"ל LLD, עד ליום שלישי. מעצרו של חשוד נוסף ששמו נאסר לפרסם הוארך עד יום שלישי, וחשוד נוסף ששמו אסור לפרסום שוחרר בתנאים מגבילים. המשטרה ביקשה להאריך בשישה ימים את מעצרם של ארבעה חשודים, בהם גם זבולון לבייב. "חברת LLD מתנהלת כארגון פשע", אמר בדיון נציג המשטרה גל צ'סנר, "וזאת תוך שימוש בבלדרי יהלומים כמו בלדרי סמים. החברה משבשת ומשמידה ראיות". הדיון נערך בבית משפט השלום בראשון לציון. 

 

המשטרה עיכבה הבוקר (א') לחקירה עובדים נוספים בחברה.  

 

זבולון לבייב ושמונה חשודים נוספים, בהם קרוב משפחה נוסף ללבייב, נעצרו בשבוע שעבר במסגרת החשד להברחת יהלומים מרוסיה לישראל, ומישראל לרוסיה, בהיקף של כ-300 מיליון שקל עבור חברת LLD. חמישה מהם, בהם קרוב משפחה נוסף של לבייב, ששמו נאסר לפרסום, שוחררו בסוף השבוע למעצר בית.

 

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אוראל כהן

 

 

החקירה החלה בחודש מרץ, והתנהלה בחודשים האחרונים תחת צו איסור פרסום גורף. זאת לאחר שיחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים עצרה בנתב"ג אדם בחשד שהבריח יהלומים על גופו. במסגרת חקירתו, ולאחר שגם היחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל) וחוקרי יחידת יהלום הצטרפו לחקירה, נחתם הסכם עד מדינה עם עובד לשעבר בעסקי היהלומים של לבייב.

 

לטענת עד המדינה, הוא ואחרים שימשו כבלדרים שהבריחו בין השנים 2018-2010 יהלומים לישראל עבור LLD. על פי המידע שמסר, וראיות נוספות לכאורה שבידי צוות החקירה, היהלומים שמקורם במפעל LLD ברוסיה הוכנסו לישראל מבלי לדווח עליהם למכס בנתב"ג. זאת על מנת שיהיה ניתן למכור אותם בארץ ולהתחמק מתשלום מס הכנסה.

 

עם פתיחת החקירה, הקפיאה המשטרה נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים למעורבים - בהם נדל"ן, חשבונות בנק וכלי רכב. הנכסים שהמשטרה הקפיאה במסגרת חוק איסור הלבנת הון, הם על מנת שתוכל לחלט את הרכוש במידה שיוגשו כתבי אישום נגד המעורבים והם יורשעו בעבירות. בין הנכסים שעליהם הוטלו עיקולים, ישנם חשבונות בנק ונכסים אישיים של בעל השליטה.

 

במסגרת צווי תפיסת הנכסים שקיבלו המשטרה ורשות המסים מבית המשפט, נרשמה הערת אזהרה לטובת המדינה על שני בתים של לבייב - אחד מהם הווילה שבנה בסביון - וקרקע בסביון גני-יהודה. כמו כן נתפסו יהלומים השייכים לחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x