$
בארץ

מחר: פסילת מינוי המדענית שתמכה בסרבנות מגיעה לבג"ץ

בג"ץ ידון מחר בעתירה נגד החלטת שר המדע אופיר אקוניס שלא למנות את פרופ' יעל אמיתי למועצת הנגידים של קרן המחקר גרמניה־ישראל

משה גורלי 21:0110.11.18

מחר יתקיים בבג"ץ הדיון בעתירה שהגישו פרופ' יעל אמיתי וועד ראשי האוניברסיטאות באמצעות עו"ד רחל בן־ארי נגד שר המדע אופיר אקוניס. העתירה תוקפת את החלטת השר שלא למנות את אמיתי למועצת הנגידים של קרן גרמניה־ישראל למחקר ולפיתוח מדעי, בשל חתימתה ב־2005 על עצומה התומכת בסטודנטים ומרצים שסירבו לשרת בשטחים.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט שלא להגן על החלטת אקוניס מכיוון שהיא "חורגת ממתחם הסבירות ואינה ניתנת להגנה מבחינה משפטית". עוד ציין כי עמדת השר מעניקה משקל מכריע לשיקול אחד - החתימה על העצומה - מבלי לאזנו כנדרש מול יתר השיקולים הרלבנטיים במקרה זה.

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. לא מגן על ההחלטה בבג"ץ היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. לא מגן על ההחלטה בבג"ץ צילום: יאיר שגיא

 

 

למרות שמנדלבליט הודיע שלא יגן על החלטתו, לא ביקש השר לשלוח עו"ד אחר מטעמו, ועד סוף השבוע לא התקבלה תגובתו. ובכל זאת החליטו השופטים לקיים את הדיון. המסלול המתבקש כרגע הוא הוצאת צו על תנאי בדרך לפסילת פסילתה של אמיתי.

 

בהרכב בג"ץ, שניים משלושת השופטים הם מינוייה המובהקים של שרת המשפטים איילת שקד ‑ דוד מינץ ואלכס שטיין. השלישי הוא ניל הנדל. הרכב כזה יכול לבשר סיכוי לאקוניס, אם יתעקש בכל זאת להגיב לעתירה ולהיצמד להתנגדותו לאמיתי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x