שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החל מיום שני: 30 אלף סטודנטים יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן

התאחדות הסטודנטים תשבית את הלימודים בשמונה מכללות שבהן שובת הסגל הבכיר. בין המכללות שיושבתו: ספיר, HIT בחולון, רופין והמכללה האקדמית ת"א יפו. הסטודנטים חוששים שהעימות המתמשך בין המרצים לאוצר יוביל לביטול הסמסטר הראשון של שנת הלימודים

שחר אילן 20:4210.11.18

התאחדות הסטודנטים הארצית ואגודות הסטודנטים בשמונה המכללות הציבוריות שבהן שובת סגל הבכיר הודיעו הערב (שבת) כי ישביתו החל מיום שני את כל הלימודים במכללות אלו ללא הגבלת זמן. שביתת הסגל הבכיר תכנס מחר לשבוע הרביעי.

 

 

 

הסטודנטים חוששים שהעימות המתמשך בין המועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר לבין האוצר, הועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) וועד ראשי המכללות (ור"מ) יביא לביטול הסמסטר הראשון של שנת הלימודים.

 

השביתה תערך במוסדות: מכללת ספיר, כנרת, הדסה, HIT בחולון, רופין, מכון לב, האקדמית ת"א יפו ומכללת עזריאלי. במכללות אלו לומדים כ-30,000 סטודנטים שרוב השיעורים שלהם מתחילת השנה לא נערכו.

 

סטודנטים במכללת תל חי סטודנטים במכללת תל חי צילום: המכללה האקדמית תל-חי

 

 

התאחדות הסטודנטים ואגודות הסטודנטים במכללות קראו לתלמידים לא להגיע לקמפוסים החל מיום שני הקרוב. בהמשך השבוע מתוכננים צעדי מחאה נוספים ביניהם הפגנה מול משרד האוצר ומשרדי ות"ת ביום שלישי בבוקר. עם זאת, נראה שדחיית ההשבתה ליום שני נועדה לתת לצדדים עוד יממה להגיע להסכמות.

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית רם שפע אמר ש"החלטנו להוריד את הכפפות, ולהפסיק להיות בני ערובה". לדבריו, "על אף שביום חמישי האחרון הצלחנו לייצר פתח עבור הצדדים למשא ומתן, הם טרם הגיעו להבנות ונראה שהם בוחרים לסכן את כל הסמסטר, ואת זה אנחנו לא נאפשר". הוא קרא למרצים להפסיק את השביתה "ולהוכיח לנו שעתיד הסמסטר חשוב גם לכם".

 

המרצים מאשימים את האוצר, ות"ת ומר"מ, בשינוי תנאי ההסכם הראשוני שנחתם איתם בשנה שעברה ובסרוב לנהל איתם משא ומתן. ור"מ מאשימה את המועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר בהתכחשות להסכם עליו חתמה המועצה הקודמת ובכך שהיא מונעת מהארגונים המקומיים של המכללות לנהל משא ומתן על הסכמים קיבוציים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x